Durrës, 6 shoferë të arrestuar, 34 patenta të hequra në 48 orë (FOTO)

10/10/2018 - 18:47

Ankesat e vazhdueshme të subjekteve të transportit publik, të cilët konkurohen nga subjekte të palicensuar e të parregullt, ka bërë që policia e qarkullimit rrugor prej ditësh të zbatojë një plan masash për këto mjete në Durrës, Shijak dhe Krujë.

 Vetëm gjatë dy ditëve të fundit, nga kontrolli i ushtruar ka rezultuar se një numër i madh automjetesh qarkullojnë në mënyrë të paligjshme. Zyrtarisht nga policia e qarkullimit rrugor në Durrës bëjnë me dije se keto dy ditë janë vendosur mbi 137 masa administrative per shkelje te ndryshme, ndërsa 6 shoferë janë arrestuar në flagrancë sepse janë kapur pa leje drejtimi të automjetit.

“Për shpejtësi mbi normat e lejuara janë hequr 34 leje drejtimi, 1 për pije alkoolike, janë tërhequr 17 leje transporti, te mjeteve të transportit, si furgonë dhe autobuza. Ky plan masash është hartuar nisur nga shqetesimi i operatorëve të transportit, përsa i përket paligjshmërisë”,- tha shefi i qarkullimit, Valentin Floriri.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rikthimin në auditorë pas vendimeve të qeverisë për arsim më të mirë e më të lirë, studentët kanë hasur në pengesat e para.

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, është marrë në pyetje dje në Prokurorinë e Tiranës, për çështjen e abuzimeve me tenderët që ky i

Në rast se keni bërë një aksident dhe ndonëse nuk jeni fajtor, kompanitë e sigurimeve po ju sorrollasin për dëmshpërblimin, tashmë ka një

Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela ka aplikuar për të qenë pjesë e SPAK, Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit d

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një deklaratë për mediat lidhur me lirimin e Gerti Gjinararit tha se janë pezulluar nga puna, dre

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një dalje për media ka raportuar 25 masa disiplinore gjatë kontrolleve në Portin e Durrësit.

Një ditë para përfundimit të afatit, 4 prokurorë të tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK.

Prokuroria e Krimeve të Rënda zgjatur me tre muaj afatet e hetimit për ish-drejtorin e policisë së Vlorës, Jaeld Çela.

Prej të shtunës, Policia e Shtetit ka punuar për të hartuar një plan masash për mbarëvajtjen e protestës së paralajmëruar të opozitës, e

Teksa ka mbetur edhe një ditë përpara përfundimit të afatit, dy prokurorë te tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e strukturës së SPAK-u