Durrës, 6 shoferë të arrestuar, 34 patenta të hequra në 48 orë (FOTO)

10/10/2018 - 18:47

Ankesat e vazhdueshme të subjekteve të transportit publik, të cilët konkurohen nga subjekte të palicensuar e të parregullt, ka bërë që policia e qarkullimit rrugor prej ditësh të zbatojë një plan masash për këto mjete në Durrës, Shijak dhe Krujë.

 Vetëm gjatë dy ditëve të fundit, nga kontrolli i ushtruar ka rezultuar se një numër i madh automjetesh qarkullojnë në mënyrë të paligjshme. Zyrtarisht nga policia e qarkullimit rrugor në Durrës bëjnë me dije se keto dy ditë janë vendosur mbi 137 masa administrative per shkelje te ndryshme, ndërsa 6 shoferë janë arrestuar në flagrancë sepse janë kapur pa leje drejtimi të automjetit.

“Për shpejtësi mbi normat e lejuara janë hequr 34 leje drejtimi, 1 për pije alkoolike, janë tërhequr 17 leje transporti, te mjeteve të transportit, si furgonë dhe autobuza. Ky plan masash është hartuar nisur nga shqetesimi i operatorëve të transportit, përsa i përket paligjshmërisë”,- tha shefi i qarkullimit, Valentin Floriri.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku nuk ka marrë pjesë sot në Kuvend për analizën vjetore edhe pse ka qenë e para në rendin

Më shumë se dy muaj pas super-grabitjes së 9 prillit në pistën e aeroportit të Rinasit, policia, me vendim gjykate, konfiskon rreth 1,5 m

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar 44.5 tonë ushqime për asgjësim, ndërsa ka gjobitur edhe biznesin përkatës.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është thirrur sot në orën 09:30 për t'u paraqitur në prokurori sa i përket hetimit për lobimin në SHBA.

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë.

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.