Durrës, analiza vjetore e luftës kundër kanabisit në Prefekturë, mediat nuk njoftohen

11/02/2019 - 19:53

Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka qenë e pranishme sot në një mbledhje në Prefekturë, ku është zhvilluar Analiza vjetore e vitit 2018 për luftën kundër kanabisit.

“Në takim u pasqyrua puna e bërë gjatë vitit 2018, duke e krahasuar me atë të vitit 2017, si në zbatimin e planit të veprimit kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit për vitin 2018, në realizimin e objektivave, në sensibilizimin, parandalimin, gjetjet dhe goditjet”,- njofton zv/ministrja Voda në Facebook-un e saj, ku publikon edhe foto nga takimi.

Por përveç faktit që media nuk ka qenë e pranishme në takim, pasi asnjë njoftim nuk është bërë nga zyra e Prefekturës, nuk jepen as në mënyrë të përmbledhur nga ana e Ministrisë së Brendshme apo zyra e Prefektit Durrës, detaje nga ky takim, rezultatet e arritura përgjatë vitit 2018 si dhe problematikat e konstatuara.

Arsyet se pse një mbledhje e tillë duhet të zhvillohet në heshtje të plotë mediatike duhet t’i shpjegojnë autoritetet përkatëse.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zv.kryeministri Erion Braçe, që njihet për tifozërinë e tij për Juventusin, ka debatuar ashpër në rrjetet sociale me ndjekësit e tij.

Policia vijon kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave të cilët vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm

Në Ditën ndërkombëtare të Tokës, edhe Ambasada Amerikane në Tiranë i është bashkuar thirrjeve ndërgjegjësuese e ka një mesazh për të gjit

Zbardhen emrat e 4 personave të arrestuar një ditë më parë në lidhje me grabitjen e miliona eurove në pistën e aeroportit të Rinasit më 9

Mot i vranët dhe intervale kthjellimesh dominojnë Shqipërinë këtë të hënë.

Dom Gjergj Meta nuk ka fjalë për të përshkruar sulmin terrorist që përgjaku Pashkët në Sri Lanka.

Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton mbrëmjen e kësaj të diele për përkeqësim të motit!

Policia ka arrestuar mbrëmjen e sotme katër persona në Elbasan lidhur me supergrabitjen e 9 prillit të këtij viti në aeroportin e Rinasit