Durrës, analiza vjetore e luftës kundër kanabisit në Prefekturë, mediat nuk njoftohen

11/02/2019 - 19:53

Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka qenë e pranishme sot në një mbledhje në Prefekturë, ku është zhvilluar Analiza vjetore e vitit 2018 për luftën kundër kanabisit.

“Në takim u pasqyrua puna e bërë gjatë vitit 2018, duke e krahasuar me atë të vitit 2017, si në zbatimin e planit të veprimit kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit për vitin 2018, në realizimin e objektivave, në sensibilizimin, parandalimin, gjetjet dhe goditjet”,- njofton zv/ministrja Voda në Facebook-un e saj, ku publikon edhe foto nga takimi.

Por përveç faktit që media nuk ka qenë e pranishme në takim, pasi asnjë njoftim nuk është bërë nga zyra e Prefekturës, nuk jepen as në mënyrë të përmbledhur nga ana e Ministrisë së Brendshme apo zyra e Prefektit Durrës, detaje nga ky takim, rezultatet e arritura përgjatë vitit 2018 si dhe problematikat e konstatuara.

Arsyet se pse një mbledhje e tillë duhet të zhvillohet në heshtje të plotë mediatike duhet t’i shpjegojnë autoritetet përkatëse.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qytetarët e Durrësit janë të dyjëzuar, ndërsa nuk mungojnë as personat indiferentë, përsa i përket situatës së nxehtë në të cilën ndodhet

Gjykata Administrative e Apelit vendosi të enjten në dhomën e këshillimi t’i hapë rrugën përfundimit të projektit “Veliera”, duke pushuar

Një grup mbështetësish të PD-së, janë grumbullua për të pritur me protestë kryeministrin Edi Rama në Gjirokastër. 

Disa zona në Tiranë do të jenë pa energji elektrike sot, për shkak të punimeve që po bëhen për instalimin e rrjetit 20 kv në një kabinë q

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është mbledhur për të diskutuar edhe kërkesën e grupeve parlamentare të opozitës për shkarkimin e Arta Mar

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka, vijon me denoncimet e tij lidhur me plagjiaturat në doktoratura apo artikuj shkencorë.

Polici nga Dukagjini Berhan Bajrakurti, me gjasë pritet të lerë qelinë ditën e sotme pasi ka rezultuar se personi që ai ka bërë filmimin

Vijojnë kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e rasteve të zhvillimit të palejuar të lojërave të fatit.

Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit