Durrës, edhe 4 vendime të tjera të rëndësishme priten nesër për qytetarët e dëmtuar nga tërmeti

09/08/2020 - 20:45

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të marrë nesër (e hënë 10 gusht) në mbledhjen tjetër jashtë radhe, edhe 4 vendime të tjera rë rëndësishme, përveç dy pikave të para në rendin e ditës për qytetarët e dëmtuar nga tërmeti.

Në njoftimin e Këshillit Bashkiak bëhen të ditura edhe 4 pikat e tjera të rendit të ditës së mbledhjes, që do të mbahet në orën 12.00:

1.PËR MIRATIMIN E NDYSHIMIT TË VKB NR.55, DATË 26.06.2020, VKB NR. 64, DATË 07.07.2020 DHE VKB NR.70, DATË 20.07.2020, PËRSA I PËRKET NDRYSHIMIT TË LISTAVE EMËRORE TË FAMILJEVE PËRFITUESE TË GRANTIT PËR RIKONSTRUKSIONIN OSE RIPARIMIN E BANESAVE TË DËMTUAR SI PASOJË E DËMEVE SHKAKTUAR NGA FATKEQËSIA  NATYRORE E TËRMETIT TË DATËS 26 NËNTOR 2019, PËR SHKAK TË NDRYSHIMIT TË KATEGORISË SË DËMIT TË SHKAKTUAR.

2.PËR MIRATIMIN E PRISHJES SË DETYRUAR TË GODINËS SË  SHKOLLËS MESME E BASHKUAR, ISMET NANUSHI, KULLE , NJËSIA ADMINISTRATIVE SUKTH, DURRËS, REKOMANDUAR NGA INSTITUTI I NDËRTIMIT, TIRANË, SI DHE HEQJEN NGA KONTABILITETI DHE LISTA PARAPRAKE E PRONAVE KËSAJ TË GODINE.

3.PËR MIRATIMIN E DHËNIES SË NDIHMËS FINANCIARE, SIPAS LISTËS SË KATËRT ME SUBJEKTET PËRFITUES TË PROGRAMIT TË GRANTIT PËR RIKONSTRUKSIONIN OSE RIPARIMIN E BANESAVE TË DËMTUAR SI PASOJË E DËMEVE SHKAKTUAR NGA FATKEQËSIA  NATYRORE E TËRMETIT TË DATËS 26 NËNTOR 2019.

4.PËR NJË NDRYSHIM NË VKB NR.68, DATË 15.07.2020 “PËR VIJIMIN E PROÇEDURAVE TË PRISHJES SË DETYRUAR TË 11  PALLATEVE DHE 1 SHTESE ANESORE NË QYTETIN E DURRËSIT, NË ZBATIM TË EKSPERTIZAVE TË THELLUARA TË HARTUARA NGA  INSTITUTI I  NDËRTIMIT TIRANË,  SI DHE RINDËRTIMIN E OBJEKTEVE TË MIRATUAR PËR PRISHJE NË TË NJËJTIN TRUALL.

Ndërkohë, dy pikat e bëra të ditura më herët janë:

PËR MIRATIMIN E LISTËS SË PËRFITUESVE NGA PROGRAMI I RINDËRTIMIT NË NJËSITË ADMINISTRATIVE NR. 1, 2, 4, 5, 6, SUKTH, KATUND I RI, ISHËM DHE MANËZ, BASHKIA DURRËS

PËR MIRATIMIN E LISTËS SË PËRFITUESVE NGA PROGRAMI I RINDËRTIMIT NË NJËSITË ADMINISTRATIVE NR. 1, 2, 4, KATUNDI I RI, SUKTH, MANËZ, ISHËM DHE RRASHBULL, BASHKIA DURRËS.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aeroporti i Tiranës ka publikuar listën e 23 fluturimeve që janë konfirmuar për nesër, 28 shtator 2020.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ambasada shqiptare në Athinë njofton se do të shkurtojë periudhën e pajisjes me pasaportë për emigrantët shqiptarë në Greqi, ndryshe nga

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë "arrest me burg" për pedagogun e Shkencave Humane në Korçë, Alket Dino, i cili akuzohet për mitmarrje

Bombula e gazit është bërë shkaktare për shkrumbimin e një apartamenti në lagjen nr.17, pranë stacionit të trenit në Durrës.

Gjatë kontrolleve të policisë rrugore në aksin rrugor Elbasan-Tiranë në zonën e Saukut, janë evidentuar shoferë duke qarkulluar me shpejt

Ditën e sotme vendi jonë do të alternohet me kthjellime dhe vranësira gjatë paradites, duke sjellë herë pas herë shira të izoluar.

Votat për referendumin mbi shkurtimin e numrit e deputetëve dhe senatorëve kanë përfunduar për gati një javë, ku “Po”-ja fitoi bindshëm.

Covid-19 ishte shkak pse gazetari Erjon Skëndaj, mungoi për një kohë të gjatë në kronikat informative, apo lidhjet e drejtpërdrejta në Ne

Ambasadorët e BE në ditën Europiane të Gjuhëve i janë drejtuar me një mesazh qytetarëve të Shqipërisë për të respektuar masat ndaj COVID-