Durrës, hapet në UAMD dega më e re "Komunikim dhe Marketing Dixhital"

19/07/2018 - 14:50

Departamenti i Marketingut në Fakultetin e Biznesit, Universiteti "Aleksandër Moisiu", Durrës, ka bërë me dije se duke filluar nga ky vit akademik 2018-2019, pranë këtij departamenti do të ofrohen dhe studime në ciklin e parë Bachelor në Programin "Komunikim dhe Marketing Dixhital".

Studentët që do përfundojnë studimet në programin e ciklit të parë Bachelor në "Komunikim dhe Marketing Dixhital" do të pajisen me diplomën përkatëse nga UAMD.

Këto studentë do të kenë mundësi të punësohen nga të gjitha bizneset private dhe institucionet publike në departamentet e marketingut, departamentet e komunikimit dhe departamentet e shitjeve. Këta studentë të diplomuar do të jenë në gjendje të drejtojnë, të punojnë dhe të ofrojnë njohuritë e tyre në këto fusha.

E shkuara ka qenë e mediave të shkruara dhe televizive kurse e tashmja dhe e ardhmja i takojnë digjitalizimit. Shumë nga bizneset dhe entet publike janë drejtuar dhe të tjerat po vazhdojnë të drejtohen drejt digitalizimit.

Kjo hap mundësi të mëdha për punësimin e studentëve që do të diplomohen në në "Komunikim dhe Marketing Dixhital" në Universitetin "Aleksandër Moisiu", Durrës. Universiteti pret aplikime për degën më bashkohore dhe më të kërkuar nga tregu i punës i viteve të fundit!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një ceremoni të zhvilluar në Tiranë, u finalizua sot negocimi për Marrëveshjen e Mirëmbajtjes midis TAP-it dhe shoqërisë së përbashkët

Pas ambasadës amerikane në Tiranë, edhe ajo gjermane ka përshëndetur vendimin e Krimeve të Rënda për dënimin e grupit të Shullazit me 55

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka ushtruar kontroll në tregun e hapur (Markatë), Bashkia Elbasan ku ka konstatuar disa subjekte që tregto

Dënimin me 14 vite burg për Emiljano Shullazin dhe në total 55 vite për gjithë bandën e tij, Ambasada Amerikane në Tiranë e shikon si një

Gazetarja e kronikës së zezë, Anila Hoxha në një postim në faqen e Facebook-ut ka zbardhur disa nga prapaskenat, që sipas saj, çuan në an

Drejtoria e Antimafias e Antiterrorizmit italian ka ekzekutuar mëngjesin e sotëm një mega operacion i cili ka çuar në shkatërrimin e një

Këta janë 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë në qarkun e Vlorës, të dënuar me burgim të përjetshëm dhe me 25 vjet burg.

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri.

5 prioritetet kyçe mbeten çështjet kryesore për Bashkimin Europian, kur vjen puna tek rruga që duhet të bëjë Shqipëria drejt anëtarësimit

Pas protestës që u zhvillua në zonën e Astirit nga banorë të cilët preken nga projekti i Unazës së Re, disa prej tyre janë shoqëruar në k