Durrës, kreu i Dhomës së Tregtisë: Dy janë prioritetet e punës sime (VIDEO)

16/05/2019 - 19:01

Alban Isteri, kreu i ri i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Durrës ka zhvilluar një dalje të parë publike para mediave. Isteri tha se përparësia e punës së tij është ndarë në dy rrafshe, në planin ekonomik dhe admistrativ.

Së pari, Isteri ka planifikuar evidentimin e shpërndarjes së bizneseve për të zgjeruar pjesëmarrjen e këtyre bizneseve në këtë dhomë.

Së dyti, Isteri ka menduar shtimin e anëtarësisë duke rritur shërbimet për biznesin. Një tjetër pikë është bërja e avokatit mbrojtës për biznesin, përballë administratës lokale.

Isteri tha se edhe përfaqësimi i biznesit edhe në komisionet e apelimit duke nisur nga dogana nëpërmjet një përfaqësuesi të dhomës do të bëhet në bashkëpunim dhe unison edhe me Dhomat e tjera të Tregtisë në rang kombëtar.

Javën e shkuar u zhvilluan zgjedhjet e brendshme në Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Durrës ku u zgjodhën organet drejtuese, asambleja e përgjithshme dhe në fund kryetari i kësaj dhome.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kandidimi i Valdrin Pjetrit për kryetar të bashkisë së Shkodrës e vuri edhe njëherë Kryeministrin dhe Partinë Socialiste në shënjestër të

Sot është mbledhur Task Forca e kontrollit të plazheve në Qarkun e Durrësit, ku merrte pjesë ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klos

Sipas MeteoAlb, ditën e sotme moti parashikohet të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe do të ketë vranësira të pakta në zona

Pas vdekjes së gazetaritt ë njohur Fatos Baxhaku, ka ardhur një reagim edhe nga Unioni i Gazetarëve Shqiptarë.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ka publikuar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit Fat

Të premten, paradite, më 16 gusht 2019, në komandën e Forcës Detare në Pepa të Durrësit u prezantuan 12 oficerë të rinj.

Një dëshmitare okulare e ngjarjes së rëndë ku dy punëtorë vdiqën dhe dy të tjerë u plagosën rëndë pas rrëzimit të një skele në një pallat

Të premten, më 16 gusht 2019, në qytetin e Durrësit, inspektorët e task forcës së transportit rrugor monitoruan të gjitha linjat e transp