Durrës, kreu i Dhomës së Tregtisë: Dy janë prioritetet e punës sime (VIDEO)

16/05/2019 - 19:01

Alban Isteri, kreu i ri i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Durrës ka zhvilluar një dalje të parë publike para mediave. Isteri tha se përparësia e punës së tij është ndarë në dy rrafshe, në planin ekonomik dhe admistrativ.

Së pari, Isteri ka planifikuar evidentimin e shpërndarjes së bizneseve për të zgjeruar pjesëmarrjen e këtyre bizneseve në këtë dhomë.

Së dyti, Isteri ka menduar shtimin e anëtarësisë duke rritur shërbimet për biznesin. Një tjetër pikë është bërja e avokatit mbrojtës për biznesin, përballë administratës lokale.

Isteri tha se edhe përfaqësimi i biznesit edhe në komisionet e apelimit duke nisur nga dogana nëpërmjet një përfaqësuesi të dhomës do të bëhet në bashkëpunim dhe unison edhe me Dhomat e tjera të Tregtisë në rang kombëtar.

Javën e shkuar u zhvilluan zgjedhjet e brendshme në Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë Durrës ku u zgjodhën organet drejtuese, asambleja e përgjithshme dhe në fund kryetari i kësaj dhome.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se hedhja e gurëve dhe shashkave është e papranueshme.

Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të datës 30 Qershor 2019.

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga mot kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, por në zonat malore herë pas here do të ketë kali

Krahas vizitës në bashkinë e Durrësit dhe PS-në lokale, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar një takim edhe në UAMD.

Përfaqësues të Strukturës së Investimeve për Ballkanin Perëndimor ( WBIF), Komisionit Europian dhe BERZH, kanë zhvilluar një vizitë në Po

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i