Durrës, krisje dhe suva e rënë tek një pallat shumëkatësh (FOTO)

22/09/2019 - 09:37

Një qytetar ka dërguar në redaksinë e DurrësLajm foto nga dëmtimet tek pallati 8-katësh ku ai banon.

Bëhet fjalë për një pallat shumëkatësh në zonën e Shkozetit, në afërsi të Drejtorisë së Patentave.

Siç duket nga fotot ka krisje muresh, rënie suvaje etj. Ndërkohë, në foto të tjera më poshtë duken dëmtime në pallate në zonën e plazhit apo tek lagjja nr.1.

Në total, deri më tani, sipas të dhënave zyrtare të bashkisë Durrës, 188 banesa dhe 9 pallate janë të krisura në qytet dhe rrethina.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës do të jetë Artur Çobani.

OSHEE ka njoftuar abonentët se disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike dy ditët në vijim, 20-21 nëntor.

Ka hyrë në Mesdhe tankeri “Epic Shikoku” me 8 mijë tonë gaz të lëngshëm, i cili është nisur më 14 nëntor 2019, ora 10:23 sipas orës vendo

Një ditë përpara pretencës së prokurorisë, biznesmeni Arbër Çekaj, i konsideruar nga ish-ambasadori amerikan Donald Lu, si peshku i madh

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka ankimuar vendimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë që e rendit të dytën në listë

Banorët e bllokut të pallatave në rrugën "Aleksandër Goga" pranë gjykatës, kanë marrë zgjidhje për furnizimin me ujë të pijshëm.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli.

Ashtu si Gjermania dhe Austria në parim ka mbështetur propozimin francez për zgjerimin e BE-së, por me kusht që kjo të mos vonojë çeljen

Në rrugën Tiranë-Elbasan vijon kontrolli me radar nga Policia Rrugore.

Vijon operacioni policor i koduar “RODONI”,  për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumente