Durrës, lë spitalin Aleksandër Laho, u plagos në atentatin tek Mbikalimi i Shkozetit

18/11/2019 - 18:43

18 ditë pas atentatit që e la të plagosur është larguar drejt shtëpisë së tij, shtetasi Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi".

DurrësLajm mëson se Laho ka lënë sot spitalin e Durrësit dhe është në gjendje të stabilizuar mjekësore. Laho është dërguar në shtëpinë e tij me autoambulancë.

Laho mori një plumb në nofull në atentatin tek Mbikalimi i Shkozetit, kur ndodhej në makinën e prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja.

Nga atentati mbeti i plagosur edhe prokurori Ndoja, ndërkohë që shoferi i tij Andi Maloku humbi jetën në spitalin e Traumës 6 ditë pas atentatit.

Prokurori Ndoja që dyshohet se ishte objektivi i atentatit e ka lënë spitalin disa ditë më parë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend

Universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës bën të ditur në faqen e tij zyrtare në rrjetin social face book se, më datë 6 dhjetor 2019, rekto

Drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka folur sot për operacionet e kërkim-shpëtimit që janë bërë pas tërmetit të fuqishëm në 26 në

Për të gjithë ata persona që janë ende të paqartë në lidhje me kuptimin e ngjyrave të simboleve, që po iu vendosen godinave të banimit të

Kryetari i përkohshëm i bashkisë së Durrësit, Zhulien Varfaj, sqaroi sot nga salla e Këshillit Bashkiak, të gjithë ata banorë të Durrësit

Pas tërmeti shkatërrues të 26 nëntorit, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndihmuar përsëri Shqipërinë duke sjellë 460 çadra dimërore për të

Pas Tiranës, edhe Bashkia e Durrësit miraton sot bonusin e qirasë për 660 familjet e para që kanë aplikuar pranë bashkisë Durrësit, pas d

Një ditë pas marrjes së detyrës prokurori i përgjithshëm Olsian Çela, e ka nisur punën nga Prokuroria e Durrësit.

Vienna Insurance Group (VIG) është një kompani e cila ofron një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh sigurimi në të gjithë Evropën Qen