Durrës, lihet në burg ish-drejtori i ASHK, Liridon Pula

04/10/2019 - 11:10

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për ish-drejtorin e Kadastrës në Durrës, Liridon Pulën, i cili u arrestua pak ditë më parë për "shpërdorim detyre".

Në maj të këtij viti, Pula zëvendësoi në këtë post Florian Alimadhin, kohë kur u krijua Agjensia Shtetërore e Kadastrës.

Aktualisht në krye të Kadastrës në Durrës është urdhëruar Arjan Cengu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i kërkesave për strehim në qytetin e Durresit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit vijon të rritet.

Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka dalë mesditën e kësaj të premteje, me një tjetër deklaratë për përditësimin e të dhënave dhe bila

Menaxhimi i situatës pas tërmetit dhe rikthimi i aktivitetit normal në qytetin e Durrësit, ishte fokusi i takimit të zhvilluar mes Prefek

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është në Durrës ditën e sotme, ku u njoh nga afër me puën që po bën

Mblidhet sot Komiteti i Rindërtimit që u ngrit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit.

Drejtuesit e universitetit të Durrësit janë njohur sot zyrtarisht me akt konstatimin e ekspertëve të Institutit të Ndërtimit për të treja

Pasi Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj njoftoi përmes një postimi në Facebook se  Shqipëria mori sot stafetë

Dorëhiqet drejtoresha e kabinetit në Prokurorinë e Përgjithshme, Alketa Zifla.

Ish-prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku është një ndër shqiptarët e shumtë që është prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntori

Vazhdon shembja e objekteve në Durrës, të cilat janë vlerësuar nga grupi i ekspertëve me risk të lartë.