Durrës, mban peng në makinë një orë lezhjanin, arrestohet 29-vjeçari

05/08/2020 - 10:12

Një person është mbajtur peng në makinë për një orë në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë në Plazh, ndërsa policia njofton sot se ka vënë në pranga shtetasin F.K., 29 vjeç, banues në Durrës.

Ai akuzohet se në lagjen nr.13, për motive pronësie, ka mbajtur rreth një orë në mjet, pa dëshirën e tij shtetasin D.Xh., 34 vjeç, banues në Lezhë.

Nuk dihen ende arsyet e këtij rasti, por Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Plazh e arrestuan 29-vjeçarin nën akuzën e “Heqja e paligjshme e lirisë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Italia vazhdon të ndihmojë popullin shqiptar me ndihma të njëpasnjëshme që kur vendi ynë u godit nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se deri në datën 12.10.2020, mbetet në fuqi ndalimi i hyrjes së qytetarëve nga Shqipëri

Më 30 shtator 2020, Këshilli i Ministrave vendosi për disa ndryshime dhe shtesa në VKM nr.

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot janë kryer mbi 1000 testime dhe kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 157 qytetarë teksa ka humbur be

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një tjetër pallat i dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit u shemb sot në Durrës.

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së