Durrës, në Forcën Detare marrin grada të reja 26 oficerë dhe 8 nënoficerë

11/09/2019 - 18:31

Paraditen e së mërkurës, 11 shtator 2019, në komandën e Forcës Detare (FD) në Plepa Durrës dhe reparteve të saj në Vlorë, u zhvillua ceremonia për dhënien e gradave të reja 26 oficerëve dhe 8 nënoficerëve, në bazë të urdhrit të ministres së Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, njoftoi kjo komandë.

Personeli i graduar u përshëndet nga zëvendëskomandanti i FD-së kapiten i rangut I Artur Meçollari. Komandantët e reparteve u vunë gradat e reja në supe të sapograduarve.

Th.M.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do t

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përput

Punonjësit e Kadastrës së Durrësit monitorohen në çdo moment nga kamerat e institucionit, jo vetëm me video, por edhe audio.

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe lice

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës po planifikon një aksion tjetër për lirimin e hapësirave publike në qytet.

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta