Durrës, në Forcën Detare marrin grada të reja 26 oficerë dhe 8 nënoficerë

11/09/2019 - 18:31

Paraditen e së mërkurës, 11 shtator 2019, në komandën e Forcës Detare (FD) në Plepa Durrës dhe reparteve të saj në Vlorë, u zhvillua ceremonia për dhënien e gradave të reja 26 oficerëve dhe 8 nënoficerëve, në bazë të urdhrit të ministres së Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, njoftoi kjo komandë.

Personeli i graduar u përshëndet nga zëvendëskomandanti i FD-së kapiten i rangut I Artur Meçollari. Komandantët e reparteve u vunë gradat e reja në supe të sapograduarve.

Th.M.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mesa duket nuk kanë të mbaruar problemet me gabimet gramatikore të grupit të deputetëve të Parlamentit që morën mandatet e lëna të Partis

Avokati dhe përmbaruesi i njohur nga Durrësi, Lorval Petani ka marrë në Assisi, Itali titullin "Cavaliere Crociato".

30-vjeçarja nga Kavaja, Marsida Qatja, e cila u bë e njohur pas konfliktit me armë në banesën e saj, ku mbeti i vrarë Dritan Haxholli, vi

Dy avionë amerikanë janë ulur në pistën e bazës ajrore të Kuçovës që pritet të kthehet në një bazë funksionale të NATO-s.

Policia e Durrësit merr masa për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në fundjavë.

Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash sigurie për zhvillimin e ndeshjes Shqipëri-Francë ditën e nesërme.

Bashkia e Durrësit vijon mbështetjen e saj për arsimin e fëmijëve, edhe në rastet kur familjet e tyre kanë vështirësi për të garantuar kë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Mbiemri “Çela” dhe profesioni “prokuror”, janë dy detaje që aksidentalisht e lidhën Olsian Çelën me prokurorin famëkeq të kohës së diktat

Nga samiti i Selanikut, ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R.