Durrës, nis rimorkimi i tragetit të Ankonës që u përplas në port (VIDEO)

26/02/2020 - 21:30

Nis rimorkimi i tragetit të linjës Durrës - Ankona për të bërë të mundur nisjen e udhëtimit të tij drejt Italisë. Autoritetet janë duke punuar për lëvizjen e mjetit lundruese, i cili ka në bord udhëtarë dhe mjete që presin të nisin udhëtimin drejt portit të vendit fqinjë. 

Kujtojmë se mbrëmjen e sotme, dy tragete u përplasën në portin e Durrësit. Mjetet lundruese ishin të linjave Durrës-Bari dhe Durrës-Ankona.

Nga përplasja nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Përplasja ka ndodhur në kohën, kur trageti i Ankonës, i cili ka qenë duke dalë nga porti i Durrësit, është përplasur me një traget të ankoruar, të linjës Durrës-Bari.

Dyshohet se moti i keq dhe era e fortë kanë bërë që dy tragetet të përplasen.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në qytetin e Kukësit masat e marra nga qeveria duket se po gjejnë zbatim nga pjesa më e madhe e qytetarëve.

Në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit, jo vetëm në vendin tonë, por në mbarë botën, janë: mjekët, infermierët, zjarrfikësit, polic

Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar një pikë në urdhrin që kufizon lëvizjet në Shqipëri në kuadër të masave për të frenuar përhapjen e

Pas mbylljes me urdhër të bashkisë, është bërë pastrimi dhe dezinfektimi i tregut të fruta-perimeve në Durrës.

Delegacioni Europian në Shqipëri, me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter” iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve, që në orën 2

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka publikuar së fundmi një udhëzues të përditësuar për mësimin në kushtet e shtëpis

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka kërkuar pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Korrupsionin d

Gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiakmbajtur paraditen e sotme, është miratuar fondi i emergjencës civile të Bashkisë Durrës me vlerë 45.

Për shkak të situatës së krijuar në vend nga koronavirusi, bashkia e Durrësit njofton se ka vendosur në dispozicion të qytetarëve linjën

Pas mbylljes së tregut të fruta-perimeve në Durrës nga organet kompetente për parandalimin e përhapjes së COVID-19, tregtarët janë transf