Durrës, OSHEE çon për ndjekje penale 6 abonentë

Postuar: 24/02/2018 - 20:09

   OSHEE në Durrës duket se ka nisur edhe njëherë aksionin për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë.

Pasi çoi për ndjekje penale një pensioniste 72-vjeçare që rezultonte debitore dhe kishte rilidhur për të disatën herë në mënyrë të paligjshme energjinë dhe arrestoi ditën e enjte një 44-vjeçar që kishte lidhur në mënyrë të paligjshme energjinë, punonjësit e OSHEE-së kanë bërë kontrolle të shumta në lagje të ndryshme të qytetit bregdetar.

Vetëm gjatë ditës së premte ka nisur procedimi penal për 6 abonentë të OSHEE, të cilët janë kapur me lidhje të paligjshme në banesë.

Njoftimi i policisë Durrës:

  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin F.D vjeç 69, banues  në fshatin Shënavlash,  pasi në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua rilidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.
  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin XH.H, vjeç 67, banues në fshatin Shënavlash, pasi në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.
  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin S.B vjeç 36 banues në fshatin Shënavlash,  pasi në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.
  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasin P.P, vjeç 43, banues në fshatin Shënavlash, pasi  në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.
  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasen D.K, vjeç 68 banuese në fshatin Shënavlash,  pasi në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Neni 137 i Kodit Penal.
  • Më datë 23.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, dhe punohet për kapjen e shtetasit A.D, vjeç 47, banues në fshatin Shënavlash,  pasi në banesë, nga punonjësit e OSHEE-së, u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike. Punohet për kapjen e tij. Neni 137 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani kujton në një intervistë vitet e burgut të ish-drejtuesve komunistë.

“Quhem Navid, jam 28 vjeç dhe vij nga Afganistani. Për shkak të luftës lashë shtetin e Afganistanit dhe erdha këtu.

Banorët e zonës së Rrashbullit dhe Xhafzotajt iu kanë vënë zjarrin tokave të tyre bujqësore.

Është publikuar momenti i arrestimit të Violeta Donajt, gruas 35-vjeçare që ekzekutoi me katër plumba burrin e saj Kujtim Donaj, 42 vjeç.

Gjatë fundjavës, Policia Rrugore vijon me shtrëngimin e masave penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit.

Në Shqipëri paraditja vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet të ketë rrebeshe

   Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një

   Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performancë të Bankës Botërore do të

   Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash.

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ‘