Durrës, policia feston 105-vjetorin e krijimit (VIDEO)

13/01/2018 - 18:25

   Me rastin e 105-vjetorit të Policisë së Shtetit, Drejtoria Vendore e Policisë Durrës organizoi një aktivitet festiv në ambientet e saj.

Të pranishëm ishin Prefekti i Qarkut Durrës, familjarë të punonjësve të policisë të rënë në krye të detyrës, Drejtues dhe Punonjës të Policisë së Qarkut Durrës.

N/drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, drejtues Bajram Mara në fjalën e tij përshëndetëse duke falenderuar të gjithë të pranishmit ka theksuar rëndësinë e kësaj date për çdo punonjës në Organizatën e Policisë së Shtetit.

Punonjësit aktual në radhët e Policisë së Shtetit kujtojnë sfidat në të cilat ka kaluar policia duke pasur si qëllim primar ruajtjen e sigurisë së qytetarëve dhe respektimin e të drejtave dhe lirive themelore të shtetasve.

Nuk mund të harrojmë përkushtimin, vullnetin dhe sakrificën e punonjësve të policisë, të cilët dhanë jetën në krye të detyrës, duke shërbyer si frymëzim për brezat e rinj, në rrugën e vështirë por shumë të bukur të të qenit një punonjës në shërbim të komunitetit.

Gjatë kësaj ceremonie u dhanë edhe certifikata për Shërbime të Dalluara për punonjës policie, të cilët me përkushtimin dhe profesionalizimin e tyre kanë kontribuar në ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike me policinë protesta e banorëve të zonës së ‘Astirit’ në kryeqytet.

16 anije të mëdha turistike parashikohet të mbërrijnë në sezonet turistike 2019-2020 në portin e Durrësit.

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike me policinë protesta e banorëve të zonës së ‘Astirit’ në kryeqytet.

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Vendor në bashkinë Durrës, nën drejtimin e zotit Ardian Halili, i emëruar kohët e fundit në 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur përgatitjen e zgjedhjeve vendore me dy anëtarë mangut.

Drejtori i Përgjithshëm i Hekurudhës Shqiptare, Ani Dyrmishi, ka reaguar sërish për pakon e dyshimtë, me lëndë artizanale që u gjet mëngj

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka një thirrje për banorët e Astirit që preken nga ndërtimi i Unazës së Re.

Sipas parashikimit të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Moti i keq që me reshje bore dhe erë të fortë kryesisht në zonat malore, ka shkaktuar defekte në rrjetin elektrik të shpërndarjes, duke l

Policia Kufitare në Durrës shton masat për parandalimin dhe goditjen e kalimit të paligjshëm të kufirit, si edhe në drejtim të forcimit t