Durrës, prefekti dhe kreu i Policisë Bashkiake monitorojnë në terren planin e masave për sezonin turistik (FOTO)

18/06/2019 - 17:47

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto, së bashku me kreun e Policisë Bashkiake Vasip Çopa kanë inspektuar në terren zbatimin e planit të masave për sezonin turistik.

4 ditë nga mbledhja në prefekturë, ku u ngrit Task-Forca që do të monitorojë planin e masave për sezonin turistik, dy zyrtarët panë nga afër situatën përgjatë vijës bregdetare të Durrësit.

Në këto ditë të nxehta qershori, vija bregdetare e Durrësit është duke u populluar nga pushues të shumtë, vendas dhe të huaj. Për të garantuar rendin dhe sigurinë, mbarëvajtjen e sezonit, ofrimin e shërbimeve të nevojshme për pushuesit etj, Task-Forca do të kryejë inspektime në zonat bregdetare në bizneset, plazhet private e subjektet që operojnë në sektorin e turizmit.

Task Forca vendore ka në përbërje të saj përfaqësues të Degëve Territoriale dhe struktura të Bashkisë Durrës të cilët kanë detyrime ligjore të drejtpërdrejta në drejtim të ofrimit të shërbimeve publike për mbarëvajtjen e sezonit turistik.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"News24" ka siguruar videot e kamerave të sigurisë të lokalit ku ndodhej mesditën e 9 prillit, pejani Ragip Hajdini, një prej të dyshuarv

Drejtoria e Burgjeve i ka miratuar lejen Kostandin Xhuvanit për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës së babait të tij, Gjergj Xhuvan

Shqiptari Petrit Likaj ka pranuar vrasjen e vajzës së tij 20-vjeçare, Sabrinës, ngjarje e ndodhur në muajin korrik në qytetin Adelaide në

Ambasada e Shteteve të  Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar një video, ku tregon mënyrën se si do të funksionojë Struktura e Pos

Mbi 139 mijë udhëtarë me afro 34 mijë autovetura kanë shfrytëzuar tragetet e linjës nga porti i Durrësit gjatë periudhës 1 - 15 gusht 201

Sipas MeteoAlb, orët e paradites mbeten në ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, përjashtuar zonat veriore ku do të ketë vra

Dhuna ndaj turistëve spanjollë dhe video me pamje si në filmat aksion ku pronari i lokalit “Panorma” në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima ka

Është liruar nga burgu kreu i FRPD-së, Arvit Bushati, pasi dhjetëra mbështetës të Partisë Demokratike protestuan para komisariatit të pol

Nëse mendoni se i nxehti ekstrem kaloi, gaboheni! Kjo javë do të rikthejë temperaturat përvëluese.

Dy turistet e humbura në Alpet shqiptare janë gjetur.