Durrës, riatdhesohen 6 shqiptarët e parë të mbetur në Bari prej ditësh

28/03/2020 - 13:09

Foto ilustruese

Riatdhesohen 6 shqiptarët e parë të ngelur në Bari, të cilët për 14 ditë duhet të vetëkarantinohen. Mësohet se gjashtë shqiptarët kanë ardhur me një nga tragetet e linjës Bari - Durrës nën masa të rrepta sigurie.

Të gjithë shqiptarëve iu janë bërë analizat për një infektim të mundshëm për COVID-19 nga ku kanë rezultuar negativë. Autoritetet italiane kanë nisur punën për të kthyer të gjithë shqiptarët që mbetën atje nga mbyllja e vendit për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Ndërkohë nga e hëna pritet të nisin fluturimet e para për të sjellë shqiptarët në Shqipëri falas dhe me avionin “Lasgushi” të kompanisë “Air Albania”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fund të muajit maj, Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) ka prezantuar raportin e parë studimor të llojit të tij në Shqipëri, i kryer

Banorët e lagjes nr.11  në Durrës kanë kundërshtuar mundësinë e shpërthimit me tritol të pallatit 6-katësh në bulevardin "Dyrrah".

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur një operacion në shkallë të gjerë në kontrollin e lumenjve, burim, shtrat dhe gr

Sekretari i Partisë Socialiste Italiane, Vincenzo Maraio, ka shprehur hapur mendimin e tij kundra shembjes së Teatrit Kombëtar.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë infektuar 21 persona me koronavirus, të gjithë n

Vitet e fundit ne kemi parë shumë kronika lajmesh, por edhe kemi dëshmuar me sytë tanë se si grupe emigrantësh sirianë futen në Shqipëri

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme përmes një njoftimi i ka vënë në dijeni qytetarët shqiptarë se, Mali i Zi që prej datës 1 qersh

Institucioni i Avokatit të Popullit ka nisur shqyrtimin e rastit të dhunimit të të riut rom nga policia bashkiake.

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot kryesisht të kthjellët që herë pas here do të

Perspektiva për të rritur produktivitetin në trojet shqiptare është e pashpresë për arsye se Kosova dhe Shqipëria kanë numrin më të lartë