Durrës, rojet bregdetare shpëtojnë dy persona që rrezikonin të mbyteshin

19/08/2018 - 22:28

Rojet bregdetare në Durrës kanë shpëtuar dy persona të cilët rrezikonin të mbyteshin.

Policia sqaron se dy personat ndodheshin në bordin e një anijeje peshkimi. Personat aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Informacioni paraprak i policisë

Më datë 19.08.2018, nga ana e rojeve bregdetare dhe mjetit lundrues BP-17/1, i Policisë Kufitare Durrës iu është dhënë ndihmë dy personave të cilët ndodheshin në bordin e një anije peshkimi, e cila ndodhej traversë Kepit të Selitës, pasi rrezikonin të mbyteshin. Aktualisht të dy shtetasit ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer si asnjëherë më parë eksperiencën e tij të parë me bixhozin.

Pasi pa historinë e Vasilit, shefi i qeverisë Edi Rama tregoi në studion e shqiptarëve në News24 një histori që i kishte mbetur në mendje

Ish-kryeministri maqedonas Nikolla Gruevski, i cili me qëllim që të shmangë vuajtjen e dënimit me burg ka kërkuar azil në Hungari, “në Sh

Në qytetin e Durrësit, Inspektoriati për Mbrojtjen e Territorit ka mbyllur kalesat e paligjshme të cilat janë kthyer në një shqetësim për

Edhe përgjatë ditës së nesërme do të vijojë rënia e temperaturave, ku në vendet malore pritet të shkojnë deri në -6 gradë celcius.

Një pjesë e rrugëve të ish-Kënetës apo "Durrësit të Ri" siç e quaj

Nesër në mbrëmje do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës ndeshja ndërkombëtare e futbollit, Shqipëri-Skoci.

"Shkodra është zhytur nga një mjegullnajë e zezë, ku krimi, korrupsioni, vjedhja, fajdet kanë për qëllim të bëjnë ligjin e t’ia ndrys

Pas shuarjes së zjarrit fusha e grumbullimit të plehrave në Porto-Romano është duke u izoluar nga kontaktet me banorët e zonës që kishin

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati shprehet se për shkak të infrastrukturës së mangët dhe nevojës për ta patur atë është e nevo