Durrës, rojet bregdetare shpëtojnë dy persona që rrezikonin të mbyteshin

Postuar: 19/08/2018 - 22:28

Rojet bregdetare në Durrës kanë shpëtuar dy persona të cilët rrezikonin të mbyteshin.

Policia sqaron se dy personat ndodheshin në bordin e një anijeje peshkimi. Personat aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Informacioni paraprak i policisë

Më datë 19.08.2018, nga ana e rojeve bregdetare dhe mjetit lundrues BP-17/1, i Policisë Kufitare Durrës iu është dhënë ndihmë dy personave të cilët ndodheshin në bordin e një anije peshkimi, e cila ndodhej traversë Kepit të Selitës, pasi rrezikonin të mbyteshin. Aktualisht të dy shtetasit ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Studiuesja e njohur amerikane mbi trashëgimitë kulturore, dr.

   Trafik tejet i ngarkuar në autostradën Durrës-Tiranë, nga Durrësi deri te Mbikalimi i Fllakës.

   Në Durrës, numri i lindjeve në maternitet ka mbetur konstant gjatë tre viteve të fundit.

   Moti ndryshon duke filluar nga java e ardhshme.

   Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu hyri në Prokurorinë e Krimeve të Rënda rreth orës 17:00.

   Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se negociatat Athinë – Tiranë janë bllokuar për shkak të rezervave të presidentit

Raportet pozitive nga institucionet e drejtësisë dhe një kontratë pune me kompaninë e bashkëshortes së tij i hapën rrugën vendimit të lir

Tre nga 10 prokurorët, për të cilët kryeprokurorja Arta Marku urdhëroi hetimin disiplinor janë transferuar nga Prokuroria e Krimeve të Rë

Kryeprokuroria Arta Marku ka kërkuar hetim disiplinor për 10 prokurorët që refuzuan hedhjen e shortit për çështjen "Shullazi".