Durrës, rregulla të reja për blerjen e fruta-perimeve (VIDEO)

28/03/2020 - 12:36

DurrësLajm ishte i pranishëm mesditën e sotme në tregun e fruta-perime në lagjen nr.1, ku ishin vendosur rregulla të reja. Qytetarëve përveç ruajtjes së distancës nuk u lejohet ta prekin mallin me dorë. Ata i jepnin porositë shitësve dhe vetëm ata mbushnin qeskat sipas porosisë dhe i servireshin klientëve larg banakëve.

Vlen të përmendet për punë të mirë Policia Bashkiake dhe AKU, të cilët ishin prezentë dhe nuk lejonin shkeljen e këtij rregulli të ri.

Qytetarët kanë mundësi të bëjnë blerjet deri në orën 13.00 të ditës së sotme, pasi më pas hyn në fuqi shtetrrethimi 40 orësh, që skadon në 05.00 të së hënës.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën e parë të ditës mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, të cilat gjenerojnë reshj

Edhe pse situata e Covid-19 në Shqipëri paraqitet e qëndrueshme, gjatë një interviste ne emisionin “Opinion”, Ministrja e Shëndetësisë Og

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas përfundimit të mbledhjes 4-orëshe të Këshillit Politi

Durrësi e ka humbur vendin e dytë pas kryeqytetit përsa i përket rëndësisë që qyteti bregdetar ka në rritjen ekonomike në shkallë vendi.

Pas nismës nga qeveria në lidhje me përgjimet nga policia pa autorizimin e prokurorit, ka reaguar Komitetit Shqiptar i Helsinkit

"Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit" stacionin e radhës për firmosjen e peticionit e ka pasur në Lushnje.

Mjeku Pëllumb Pipero, i cili i bë shumë popullor gjatë pandemisë nga koronavirusi, me këshillat që jepte për qytetarët është shpallur “Qy

I ftuar mëngjesin e sotëm në emisionin "Ditë e Re" në RTV Ora, drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka treguar vështirësitë me