Durrës, shembet tavani i zyrës së dokumenteve të identitetit, panik mes punonjësve dhe qytetarëve (FOTO & VIDEO)

25/01/2021 - 17:56

Punonjësit e kompanisë “Aleat” pranë rajonit nr.5 në Durrës janë tronditur ditën e sotme nga shembja e tavanit të zyrës së tyre.

Të përfshirë nga paniku kanë qenë edhe qytetarë që ndodheshin aty në ato momente për të rinovuar dokumentet e identitetit.

Siç shihet qartë nga fotot dhe pamjet filmike të mbërritura në redaksinë e “DurrësLajm” një pjesë e tavanit të varur është shembur përdhe, ndërsa zyra është braktisur nga personat që ndodheshin brenda saj.

Prej shembjes së tavanit janë dëmtuar edhe disa nga pajisjet që përdoren nga punonjësit e kësaj zyre për prodhimin e kartave të identitetit dhe pasaportave.

“DurrësLajm” mëson se zyra që ndodhet në lagjen nr.17 kishte pësuar dëmtime që nga tërmeti i 26 nëntorit por askush nuk ka ndërhyrë për riparimin e saj.

Situata u përkeqësua edhe më shumë në momentin e shembjes së pallatit 13 katësh të kompanisë “Kastrati”. Tavani u var edhe më shumë, por sërish askush nuk ndërhyri për riparimin e tij. Megjithëse kryetari i komunës ishte vënë në dijeni të situatës si nga punonjësit e kompanisë private ashtu edhe nga drejtuesit e saj, asnjë masë nuk është marrë për riparimin e dëmit.

Fatmirësisht nga shembja e tavanit gjatë ditës së sotme kishte vetëm dëme materiale, por jo të lënduar.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të jenë të hapura edhe so

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor.

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë.