Durrës, shpëtohen 7 turistë italianë, iu fik jahti në det (FOTO)

14/08/2019 - 21:25

Shpëtohet nga Roja Bregdetare jahti me 7 turistë në Durrës.

Turistët dhanë alarmin SOS 5 milje larg portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit të keq, i cili u shoqërua me erë dhe furtunë.

Kapiteni i portit të Durrësit, Taulant Allka bën të ditur për DurrësLajm, se të gjitha strukturat u angazhuan në kohë reale për t'u ardhur në ndihmë turistëve. 

Jahti tashmë është ankoruar në port dhe turistët italianë janë në gjendje të mirë shëndetësore. Ata kaluan momente paniku nga fortunali që përfshiu gjirin e Durrësit. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditët e fundit ka ndodhur një zhvillim i ri që lidhet me gratë dhe fëmijët shqiptarë në kampin A Hawl në Siri.

Gjatë emisionit "Opinion" këtë të enjte analisti Lorenc Vangjeli, në debat e sipër deklaroi se 5 kryetarë bashkie të dalë nga votimet e 3

Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj.

OSHEE Durrës bën të ditur se ka bërë investime në zonën e Plazhit (lagja nr.13), rrugën “Pavarësia” dhe në zonën e Shkozetit (lagja nr.14

Të gjithë personat që do të duan të errësojnë xhamat e automjeteve duhet ta bëjnë këtë sipas kuadrit të ri ligjor të miratuar përndryshe

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt ka prezantuar në Vienë ditën e sotme raportin vjetor të punës së OSBE-së në Shqipëri për

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të

Shqipëria po eksporton drejt Evropës dhe botës, jo vetëm mjekët, inxhinierët, ekonomistët e saj më të mirë por edhe profesionistët e thje

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik