Durrës, "Spirit of Tokyo", një nga anijet më të mëdha të ankoruara në port (VIDEO)

17/09/2019 - 21:36

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do të eksportojë 512 kontejnerë.

Anija me flamur britanik është një nga më të mëdhatë e ankoruara ndonjëherë në portin më të madh në vend.

“Spirit of Tokyo” është 210 metër e gjatë dhe ka tonazh maksimal 34 641 ton DWT.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Adriatik Llallës, ish-prokurorit te përgjithshëm që do gjykohet për fshehje te te ardhurave, tanimë me vendim të Prokurorisë së Posaçme k

Vijojnë kontrollet nga autoritetet për respektimin e masave antiCOVID.

Policia e Shtetit ka reaguar pas akuzave të disa deputetëve në Kuvend, ndërsa më të ashprat i artikuloi Myslim Murrizi, kundër ndryshimev

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizj

Oficeri i Policisë Kufitare në Drejtorinë e Durrësit, Bibë Dodë Qokaj nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19.

Indrit Cerloj pritet të zyrtarizohet nesër në krye të Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në qytetin e Durrësit.

Vazhdon pas disa orësh trafiku në autostradën Durrës-Tiranë, pas aksidentit të ndodhur mëngjesin e sotëm pranë Sukthit.

Koordinatorja e PD Durrës, Aishe Gashi ka publikuar në Facebook një video ku qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë Drejtorisë së Patenta

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënd

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të