Durrës, UAMD dhe Samiti Digjital 2020 i Ballkanit Perëndimor

13/01/2020 - 21:04

Më 13 janar 20120, universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës (UAMD), bashkë me disa universitete të tjera në vend, u prit në një takim nga Dorina Çinari, zëvendësministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Në takim u diskutua mbi Samitin Digjital 2020 të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në Tiranë në datat 2-3 prill 2020.

UAMD-ja shprehu gatishmërinë për të kontribuar në këtë aktivitet të rëndësishëm rajonal.

Në takim u shpërfaq puna e vazhdueshme në hartimin e projekteve dhe organizimin aktiviteteve që shërbejnë për ngjizjen e një kulture digjitale dhe inovacioni në universitet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tamponët që tregojnë nëse je pozitiv apo negativ ndaj Covid-19, tanimë do të bëhen edhe në laboratorin e mikrobiologjisë në Qendrën Spita

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë (SPAK) në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendor

Tre nga katër rastet e reja me Covid-19 të konfirmuara nga Ministria e Shëndetësisë sot në qytetin bregdetar janë punonjës të Inspektoria

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Agjencitë polake kanë rinisur shitjen e paketave turistike që përfshijnë bregdetin shqiptar duke lajmëruar se pas 15 korrikut do të ketë

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të

Sot, Komisioni Evropian i paraqiti Këshillit draftin e kornizës së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcaktuar ud

Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkon Institutit të Monumenteve të Kulturës (IMK) që t’i kërkojë qeverisë dhe bashkisë së Tiranës, rindërt

Teksa rastet e identifikuara me koronavirus në vendin tonë mbeten ende të larta, Erion Dasho, ekspert i Shëndetit Publik, thekson se test