Durrës, UAMD dhe Samiti Digjital 2020 i Ballkanit Perëndimor

13/01/2020 - 21:04

Më 13 janar 20120, universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës (UAMD), bashkë me disa universitete të tjera në vend, u prit në një takim nga Dorina Çinari, zëvendësministre e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Në takim u diskutua mbi Samitin Digjital 2020 të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në Tiranë në datat 2-3 prill 2020.

UAMD-ja shprehu gatishmërinë për të kontribuar në këtë aktivitet të rëndësishëm rajonal.

Në takim u shpërfaq puna e vazhdueshme në hartimin e projekteve dhe organizimin aktiviteteve që shërbejnë për ngjizjen e një kulture digjitale dhe inovacioni në universitet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për ish-deputetin socialist dhe ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko duke mos kaluar dosjen në nga

Prej orëve të para të mëngjesit, forcat RENEA kanë ndërmarrë një operacion në zonën e Shijakut.

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja, i ka propozuar Këshillit të Lartë të Prokurorisë dy emra konkret prokurorësh për t'u emë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka mbledhur sot Task-Forcën e institucioneve të shëndetësisë dhe eksp

Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka shkuar paraditen e kësaj të hëne në Presidencë.

Të dhënat shkencore nga Instituti i Gjeoshkencës tregojnë se tërmeti i datës 26 nëntor 2019 me magnitudë 6.4 ishte ndjerë  IX ballë në Ha

Java do të nisë me mot të vranët dhe reshje shiu, duke mos sjellë asnjë përmirësim nga fundjava.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm 5 muaj kanë ndërruar jetë. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar