Durrës, vendoset sinjalistika rrugore te "Veliera" (VIDEO)

12/01/2019 - 16:50

Të gjithë qytetarët durrsakë që kanë kaluar paraditen e kësaj të shtune tek “Veliera” kanë konstatuar vendosjen e tabelave të sinjalistikës rrugore vertikale.

Pamjet filmike të marra nga operatori i DurrësLajm tregojnë punën në terren të punonjësve të drejtorisë së Rrugëve, në varësi të bashkisë, që po vendosnin tabelat sinjalistike në hyrje dhe dalje të nënkalimit, si dhe në fillim të aksit rrugor “Taulantia”.

Vendosja e kësaj sinjalistike bëhet rreth një vit e gjysëm pasi nënkalimi i ndërtuar është bërë funksional, ndërkohë që pjesa tjetër e mbetur e projektit “Veliera” mbetet peng i vendimit të Gjykatës Administrative të Apelit, në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Majlinda Bregu është kthyer në Tiranë.

Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikuan Shqipërinë dhe vendet e tj

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Johannës Hahn ka zhvilluar një takim me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet ditën e nesërme në orën 10:00 për të çelur garën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm

Një tjetër denoncim nga qyteti i Durrësit, ku përmes një videoje tregohet se si po shkatërrohet historia dhe trashëgimia kulturore e një

Ministria e Brendshme e quan akt terrorist shpërthimin me tritol në një shtyllë të tensionit të lartë në Fushë-Krujë.

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri i është bashkuar thirrjes së KQZ-së, drejtuar partive politike, për dorëzimin e propozimeve për emrat e an

Gjykata e Apelit në Tiranë nuk ka pranuar ankimimin e studentëve, të cilët qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama në vitin 2015.

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre anëtarëve të trupës gjykuese që dha aprovimin e uljes s

Katër rrugë të qytetit të Durrësit, pritet të rikonstruktohen së shpejti.