Durrës, vendoset sinjalistika rrugore te "Veliera" (VIDEO)

12/01/2019 - 16:50

Të gjithë qytetarët durrsakë që kanë kaluar paraditen e kësaj të shtune tek “Veliera” kanë konstatuar vendosjen e tabelave të sinjalistikës rrugore vertikale.

Pamjet filmike të marra nga operatori i DurrësLajm tregojnë punën në terren të punonjësve të drejtorisë së Rrugëve, në varësi të bashkisë, që po vendosnin tabelat sinjalistike në hyrje dhe dalje të nënkalimit, si dhe në fillim të aksit rrugor “Taulantia”.

Vendosja e kësaj sinjalistike bëhet rreth një vit e gjysëm pasi nënkalimi i ndërtuar është bërë funksional, ndërkohë që pjesa tjetër e mbetur e projektit “Veliera” mbetet peng i vendimit të Gjykatës Administrative të Apelit, në Tiranë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Jahti i parë për vitin 2019, në portin e Durrësit është ankoruar në kalatën nr.1.

Klement Balili, i ashtuquajtur si Eskobari i Ballkanit, ndodhet tashmë në pranga.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro është duke u pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me skandalin e kompanisë “Dh

Dekani i Fakulteti Juridik, Artan Hoxha, gjatë një takimi me studentët, iu ka bërë thirrje që të ndërpresin protestën, pasi kanë marrë pe

Vijon bojkotimi i mësimit dhe ngujimi në kampusin universitar edhe gjatë ditës së sotme nga studentët e UAMD-së.

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.