Durrës, zjarr i madh në kodër, zjarrfikësit në luftë me flakët (VIDEO)

20/10/2018 - 21:41

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë zonën kodrinore në fshatin Kuraten, në zonën e Ishmit.

Zjarrfikësit janë në luftë me flakët dhe po mundohen me mjete rrethanore të vënë nën kontroll zjarrin, për të evituar përhapjen në një sipërfaqe edhe më të madhe.

Siç duket edhe në pamjet filmike që kanë mbërritur në redaksinë e DurrësLajm, flakët kanë përfshirë një zonë me shkurre dhe pemë dhe rrezikojnë të përhapen edhe më shumë.

Mësohet se zjarri fillimisht është vënë nga banorët e zonës, por për shkak të erës ai u ka dalë nga kontrolli dhe kanë kërkuar ndërhyrjen e menjëhershme të zjarrikësve.

Për shkak të terrenit të vështirë, mjetet zjarrfikësve nuk mund të depërtojnë deri në vatrën e zjarrit, për këtë arsye efektivët e saj po punojnë me të gjitha mjetet për të parandaluar përshkallëzimin e flakëve. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.

Pyetjes nëse mund të kishte patur një shkëmbim me armë zjarri mes Balilit e policisë së shtetit i është përgjigjur këtë të martë nipi i t

Një nga avokatët e Klement Balilit, Baftjar Rusi megjithëse diskret ka dhënë disa detaje të reja nga dorëzimi i klientit të tij në polici

Zëri i Amerikës i është përgjigjur deklaratave të sotme të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka reaguar për arrestimin e Klement Balilit, një person i shumëkërkuar jo vetëm nga autoritetet shqiptare pr

Tre punonjës të paraburgimit në Durrës si dhe një i burgosur janë paraqitur në spitalin rajonal me shenja helmimi.