Durrës, zjarrfikësja drejt vendngjarjes, askush si hap rrugën! (VIDEO)

20/08/2019 - 19:23

Një automjet zjarrfikës lëviz në autostradë me sirenën ndezur për të shkuar sa më shpejt tek automjeti që është përfshirë nga flakët në afërsi të Unazës, në autostradën Tiranë-Durrës. 

Ajo që vihet re në pamjet filmike që DurrësLajm ka siguruar nga zjarrfikësit duket se asnjë nga automjetet nuk liron rrugën, në mënyrë që zjarrfikësja të shkojë sa më shpejt në vendngjarje.

Në autostradë mungon korsia e dedikuar ambulancës dhe zjarrfikëses dhe këto të fundit, në rastet kur në rrugë haset trafik i rënduar kanë vështirësi të mbërrijnë në kohë. 

Zjarrfikësja po shkonte drejt vendngjarjes, pasditen e sotme, pasi një automjet tip "Benz" ishte përfshirë nga flakët. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kalatën 6 (terminalin e kontejnerëve) të portit të Durrësit është ankoruar ditën e sotme anija tregtare “Spirit of Tokyo”, e cila do t

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk tha se Shqipëria është më afër objektivit të hapjes së bisedimeve dhe se e meriton, në përput

Punonjësit e Kadastrës së Durrësit monitorohen në çdo moment nga kamerat e institucionit, jo vetëm me video, por edhe audio.

Mbi 450 mijë udhëtarë vendas dhe të huaj kanë shfrytëzuar tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim

Gjykata e Tiranës dëgjoi sot dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe lice

Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit Durrës po planifikon një aksion tjetër për lirimin e hapësirave publike në qytet.

Kontroll i rreptë në dogana, pika prodhimi dhe shitje nëpërmjet gjurmueshmërisë së kripës deri në mbërritjen te konsumatori. 

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë kandidatët e interesuar për rinovimin e licencës për transportin e udhëtarëve me linjat e rregullta