Durrës, zjarrfikësja drejt vendngjarjes, askush si hap rrugën! (VIDEO)

20/08/2019 - 19:23

Një automjet zjarrfikës lëviz në autostradë me sirenën ndezur për të shkuar sa më shpejt tek automjeti që është përfshirë nga flakët në afërsi të Unazës, në autostradën Tiranë-Durrës. 

Ajo që vihet re në pamjet filmike që DurrësLajm ka siguruar nga zjarrfikësit duket se asnjë nga automjetet nuk liron rrugën, në mënyrë që zjarrfikësja të shkojë sa më shpejt në vendngjarje.

Në autostradë mungon korsia e dedikuar ambulancës dhe zjarrfikëses dhe këto të fundit, në rastet kur në rrugë haset trafik i rënduar kanë vështirësi të mbërrijnë në kohë. 

Zjarrfikësja po shkonte drejt vendngjarjes, pasditen e sotme, pasi një automjet tip "Benz" ishte përfshirë nga flakët. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

OSHEE Durrës njofton se në kuadër të investimeve që do të kryhen në rrjetin 110KW Rrashbull-Sallmone (Sukth) do të ndërpritet energjia el

Prokuroria e Posaçme ka vendosur t’i heqë masën e sekuestros së banesës 1 katëshe të Aldo Manishtës nga Shkodra i shpallur në kërkim në l

Kandidatë të shumtë, rreth 60,  do t’i nënshtrohen mesditën e së martës intervistës së strukturuar me gojë në ambientet e Këshillit Bashk

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka mbledhur sot pasdite sërish Task-Forcën e ekspertëve dhe drejtuesve të institucioneve shë

Ditën e enjte, në orën 17.00, do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Bashkiak Durrës. Në rendin e ditës janë parashikuar 4 pika. 

Kontrollorët e trafikut ajror në Itali do të zhvillojnë një grevë 24 orëshe të martën, e si pasojë priten anulime apo vonesa të fluturime

Janë kthyer nga Italia dy të mbijetuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

Këtë të hënë, Presidenti Ilir Meta kallëzoi penalisht në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion tre zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë pë

Prej shtatorit të 2017-ës, pajisja e tahografit ka dalë jashtë funksioni në Drejtorinë e Shërbimt të Transportit Rrugor në Durrës, aty ku

Gjykata e Vlorës ka dhënë masat e arrestit për 6 të arrestuarit gjatë operacionit ku u kapën mbetjet e rrezikshme në Vlorë.