Durrës, zjarri te banesa e së moshuarës, lëndohet edhe fqinji që hyri ta shpëtonte

01/08/2018 - 12:32

Policia e Durrësit njofton në lidhje me zjarrin që ra sot në një pallat në lagjen nr.5, se e moshuara Mereme Shesho që gjendej në shtëpi, aktualisht po merr kujdesin mjekësor pasi është asfiksuar.

Ka qenë fqinji i saj, shtetasi Ali Shehu 62 vjeç, personi i parë që i ka ofruar ndihmë shtetases Sheshos për të dalë nga banesa. Aktualisht edhe ai ndodhet në spital, por jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë në vendngjarje shkuan dhe forcat e zjarrfikëses.

Informacioni paraprak i policisë:

Më datë 01.08.2018, rreth orës 11:20, në lagjen Nr.5 Durrës ka rënë zjarr në banesën e shtetases M.Sh. 82 vjeçe, e cila është asfiksuar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shtetasi A.Sh. 62 vjeç  i ka ofruar ndihmë shtetases M.Sh. për të dalë nga banesa dhe aktualisht ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas MeteoAlb, paraditja do të jetë me kthjellime dhe vranësira, të cilat do të sjellin reshje të pakta në zonat Jugore.

Policia Rrugore e Tiranës, në vijim të kontrolleve për shkelje të rregullave të qarkullimit, ka ndëshkuar 8 drejtues mjetesh me heqje të

Një automjet luksoz tip “Lamborghini” është kapur nga radarët e policisë ndërsa udhëtonte në bypass-in mes Fierit dhe Vlorës me shpejtësi

Mjeku pneumolog Arjan Mezini tha se rritja e rasteve me COVID në Shqipëri është më e madhe nga sa ai kishte parashikuar se do të ndodhte

E dëmtuar rëndë që nga tërmeti i 26 nëntorit, godina e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor, ish-drejtoria e Shëndetit Publik në Durrë

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestrimin e pasurisë së 5 shqiptarëve që po hetohen në Ho

Shoqata e Transportit publik nis punën të hënën, pas kërcënimeve që kryebashkiaku Erion Veliaj u bëri atyre se "nëse nuk nisin punën do i

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se Task- Forca anti-COVID do të vijojë intensifikimin e k

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Stadiumi", i zhvilluar në kushte të larta sigurie nga forcat operacionale të DVP Durrës, në bash