Durrës, Zv/ministri i Mbrojtjes dhe prefekti Roland Nasto vizitojnë nëndetësen turke (FOTO)

15/03/2019 - 19:20

Nëndetësen turke TCG GÜR S-357 që mbërriti ditën e enjte në portin e Durrësit e ka vizituar sot edhe zv/ministri i Mbrojtjes Petro Koçi, së bashku me zv.shefin e Shtabit të Përgjithshëm Gjeneralbrigade Manushaqe Shehu.

Vizitë në nëndetësen, e cila mban flamurin turk, por edhe flamurin shqiptar si vend pritës, e vizitoi sot edhe prefekti i qarkut Durrës, Roland Nasto dhe kreu i Këshillit të Qarkut, Alfred Mullaraj.

Nëndetësja TCG GÜR S-357 do të qëndrojë në Durrës deri më 18 mars. Nëndetësja turke TCG GÜR S-357 ka ardhur në Portin e Durrësit në zbatim të planit të bashkëpunimit ushtarak mes Republikës së Turqisë dhe Republikës së Shqipërisë, ndërsa me vizitën e saj synohet që të thellohet edhe bashkëpunimi në fushën ushtarake mes dy vendeve.

Nëndetësja është e gjatë 62 metra, e gjerë 6.2 metra dhe peshon 1400 tonë, ndërsa personeli i saj përbëhet nga 45 persona.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme deri në mesditë, kur vranësira më të duks

Më 11 maj, kryeministri Edi Rama zyrtarizoi kandidatët për kryebashkiakë në 61 bashkitë e vendit.

Sot në portin e Durrësit u zhvillua  një vizitë portuale nga grupi i Anijeve të Gatshme të NATOS (Standing NATO Maritime Group 2 SNMG2.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë kontrollit të ngarkesave me mallra ushqimore që hyjnë në territorin e Shqipërisë nëpërmjet pikave të

Ministria e Jashtme greke ka reaguar lidhur me ndalimin e kandidimit për zgjedhjet e 30 qershorit të kreut të Omonias, Fredi Belerit për

Paraditja e së shtunës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të pësojnë zhvillim duke gjeneruar shira të dobët dhe lok

Televizioni publik gjerman: Si askund në Europë, miratimi për BE-në nuk është më euforik se në Shqipëri.