Durrësi, destinacion i preferuar për mijëra turistë të huaj (VIDEO)

29/07/2019 - 20:20

Qyteti i Durresit është mjaft i frekuentuar nga turistët e huaj këtë sezon.

Me qindra turistë vizitojnë sitet më të rëndësishme arkeologjike e historike të qytetit bregdetar.

Më të vizituar mbeten Amfiteatri, Muzeu Arkeologjik, Rotonda, termat romake etj.

Shumë prej turistëve që vijnë nga vende si Spanja, Italia, Bjellorusia apo Hungaria, shprehen se informacionet për vendin tonë dhe Durrësin, i kanë marë nga interneti apo YouTube. 

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zona e Astirit në kryeqytet nuk do të vuajë më problemin e furnizimit me ujë të pijshëm.

Bashkia e Durrësit ka vijuar me intensitet punën për pastrimin e përditshëm të qytetit. Larja errugëve dhe trotuareve, kryhet në orët e p

Tanimë, kompanitë e sigurimit edhe në Shqipëri do të detyrohen të dëmshpërblejnë të aksidentuarit në rrugë, ajër dhe det, që janë të sigu

Sipas Meteoalb, Shqipëria këtë të diel do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për të transportuar drejt spitalit të Durrësit një person në gjendje të dehur.

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët jashtë Tiranës, teksa tha në emisionin “Kjo Javë” të

“Ne jemi shumë të fokusuar te rritja e standardeve të sigurisë ushqimore sidomos te produktet me origjinë shtazore”.

Pas përfundimit me sukses të fazës së parë në zonën e Durrësit, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur aplikimin e proj

Si sot 21 vite më parë, Tirana përjetoi një nga ato situata të ngjashme me trazirat e vitit 1997.