Durrësi kthehet në kantier ndërtimi, Dako: Punimet përfundojnë para sezonit turistik (VIDEO)

15/04/2019 - 20:18

Qyteti i Durrësit është kthyer në një kantier ndërtimi, pasi njëkohësisht po rikonstruktohen 8 akse kryesore. Bëhet fjalë për gjashtë rrugë brenda për brenda qytetit, të cilat po frezohen dhe po riasfaltrohen.

Rruga “Zef Ujkaj”, rruga “Kristo Sotiri”, rruga “Aleksandër Goga”, rruga “Albania” në zonën e ish-Kënetës dhe rruga “Mujo Ulqinaku” janë akset, ku janë përqëndruar punimet.

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako thotë se brenda një muaji të gjitha këto rrugë do të jenë të përfunduara dhe të asfaltruara. Sipas tij, punimet do ecin me ritme shumë të shpejta që puna të përfundojë para nisjes së sezonit turistik, me qëllim qw të mos krijohet kaos në trafik.

Sakaq, në zonën midis rrugës “Egnatia” dhe rrugës “Mars ‘91” që është rruga paralel me portin është asfaltuar dhe e njëjta gjë është bërë edhe në rrugët “Liburnika” dhe “Hafiz Ali Podgorica” që gjenden midis 2 qendrave tregtare të qytetit.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku nuk ka marrë pjesë sot në Kuvend për analizën vjetore edhe pse ka qenë e para në rendin

Më shumë se dy muaj pas super-grabitjes së 9 prillit në pistën e aeroportit të Rinasit, policia, me vendim gjykate, konfiskon rreth 1,5 m

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar 44.5 tonë ushqime për asgjësim, ndërsa ka gjobitur edhe biznesin përkatës.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është thirrur sot në orën 09:30 për t'u paraqitur në prokurori sa i përket hetimit për lobimin në SHBA.

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë.

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.

Gazetarja nga Durrësi, Klodjana Haxhiaj ka denoncuar sot përmes një statusi në Facebook, abuzimet e fermerëve me produktet e stinës.