Durrsaku hap një biznes të suksesshëm pranë Shtëpisë së Bardhë (VIDEO)

06/10/2017 - 21:11

   Shqiptarët shpesh kanë ‘pushtuar’ mediat për emigracionin e jashtëligjshëm dhe azilkërkimin.

Por nëse një pjesë e mirë e këtyre bashkëatdhetarëve kanë zgjedhur azilin, ka edhe nga ata që kanë zgjedhur tjetër rrugë, atë të biznesit. Një histori suksesi na vjen nga SHBA dhe pikërisht nga një durrsak i vendosur në Amerikën e largët.

Durrsaku ka hapur një biznes fare pranë Shtëpisë së Bardhë. Bëhet fjalë për Gjergj Dollanin, i cili po shijon një moment suksesi, pikërisht në vendin e mundësive. 

Ai ka punuar për kompanitë më të mëdha të çokollatave në botë dhe tani eksperiencën e madhe ai po e shfrytëzon më së miri për hapjen e një biznesi.

Dhe ky biznes i ndodhur pranë zyrës së presidentit Donald Trump po merr shumë famë.

Gjergj Dollani ka hapur një kafe-butik çokollate. Cafe Chocolat, është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Një ide origjinale që po pëlqehet mjaft nga banorët e kryeqytetit amerikan.

Më poshtë, Dollani rrëfen historinë e tij të suksesit në Zërin e Amerikës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar Emiljano Shullazin me 14 vite burg për akuzat e gjobëvënies dhe krijim grupi të strukturuar kriminal

Shqipëria pranoi ftesën dhe mori pjesë në Operacionin e koduar “30 Ditë në Det” kundër krimit të ndotjes detare.

Viktimat e atentatit në Durrës para se të vriteshin darkuan me disa shokë në një lokal në periferi të Tiranës.

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët.

Emrin e “Azem Hajdarit” në Durrës e mban një shesh qendror por edhe një rrugë në qytetin bregdetar.

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se bashkia nuk do të tërhiqet nga projekti për Unazën e Re pavarësisht protestës së ban

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po zhvillon seancën dëgjimore për Alma Liçaj, kryetare e Gjykatës së Apelit të Vlorës.

Banorët e ‘Unazës së re” që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës për të dytën ditë me radhë kanë bllokuar rrugën përpara bashkisë, k

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellë

Dy ditë pas arrestimit nga Policia e Tiranës me qëllim ekstradimin në Itali për të vuajtur dënimin për trafik droge, Universiteti i Tiran