Dyndje të sëmurësh në urgjencën e Durrësit, pacientët shtrohen edhe në korridor (FOTO)

Postuar: 18/03/2018 - 11:34

   Vazhdon të jetë i lartë fluksi i pacientëve që i drejtohen urgjencës së spitalit rajonal të Durrësit për të marrë ndihmën e parë nga bluzat e bardha.

Virozat e stinës, problemet me hipertensionin apo sëmundjet kardiovaskulare janë rastet më të shpeshta që paraqesin pacientët në urgjencë.

Fotot që kanë mbërritur në redaksinë e DurrësLajm janë realizuar paraditen e sotme dhe dëshmojnë se për shkak të fluksit të lartë të pacientëve, disa prej tyre janë shtruar edhe në korridor, ku u jepet ndihma e parë nga stafi i bluzave të bardha. Dhomat e urgjencës janë të gjitha plot, ndërkohë që shtretër janë vendosur edhe në korridor për shkak të mungesës së hapësirës për t’i sistemuar të gjithë në ambiente më të përshtatshme.

Pacientëve u duhet të presin më shumë se një orë për t’u vizituar nga mjeku, pasi fluksi i madh e bën të pamundur për mjekët roje t’u shërbejnë në kohë rekord të sëmurëve me patologji të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Numri i shtetasve të huaj qe vizituan Shqipërinë ka pësuar një rritje të fortë dyshifrore gjatë muajit gusht, çka premton për një shti

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së ka

   Një video e publikuar sot në Fiks Fare tregoi me zë dhe figurë dy inspektorë të vetëprezantuar si punonjës të Autoritetit Kombëtar të

   Në Shqipëri, ambasada amerikane në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në Prokurorinë e Krimeve të Rë

   Punonjësit e ndërrmarrjes së Gjelbërimit në Durrës kanë tre ditë që po punojnë në këtë shesh.

I ftuar në emisionin “KAPITAL” në Vizion Plus, ndër të tjera gazetari Artan Hoxha shpreh shqetësim se përse opozit

Policia ka ushtruar kontrolle të befasishme në Laç dhe Lezhë, pasi dyshohet se në këto dy qytete fshihen anëtarë të bandës “Bajri”.

Një shekull pasi 2700 pasagjerë të anijes Austro-Hungareze "Linz" u mbytën në brigjet e Durrësit gjatë Luftës së dytë Botërore, janë përk

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro inspektoi sot fillimin e punës për eleminimin e rrëshqitjes së ndodhur në segmentin q

Mbi 1 mijë ushtarakë shqiptarë dhe britanikë zbresin paraditen e sotme në sheshin “Nënë Tereza” në kuadër të stërvitjes më të madhe të vi