Dyshime për përhapjen e Covid-19/ Merren tamponet e punonjësve të Kadastrës së Durrësit

02/06/2020 - 12:50

Pamje nga dezinfektimi i ambienteve një ditë më parë

Pas alarmit të dhënë dje për përhapjen e mundshme të Covid-19 te Kadastra e Durrësit, mëngjesin e sotëm ka nisur kryerja e testit për punonjësit.

“DurrësLajm” mëson se janë marrë tamponat e rreth 20-25 punonjësve, jo të gjithëve. Në rast se do të dalin pozitivë një pjesë e tyre, më pas do t’i nënshtrohen marrjes së tamponit të gjithë punonjësit e tjerë.

Aktualisht po testohen vetëm ata persona që kanë pasur kontakt të afërt me punonjësen e ASHK-së, familjarët e të cilës kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Punonjësja e dyshuar për përhapjen e virusit është specialiste sporteli tek aplikimet dhe për shkak të natyrës së punës, ka kontakt me të gjithë punonjësit e tjerë, si dhe qytetarët aplikues e noterët.

Pas bërjes se tamponit, punonjësit janë vetëkarantinuar në pritje të rezultateve.

Deri në daljen e përgjigjeve, Kadastra nuk do të ofrojë shërbim për qytetarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një status në Facebook ju drejtohet të gjithë atyre që nuk besojnë në ekzistencën e covid

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i mjekut popullor në Lezhë, bashkë me nipin e tij, pasi akuzohet se mashtronte qytetarët me

Prokurorja më e re e SPAK, Manjola Kajana, u betua sot përpara Presidentit Ilir Meta.

Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor në Durrës ka reaguar në lidhje me pretendimet që u ngritën sot për mungesën e tamponëve.

Kryetari i Sindikatës së Shëndetësisë në Durrës, Zija Alhysa, ka dalë sërish përpara kamerave, për të denoncuar mungesën e tamponëve.

Forcat e policisë së Durrësit kanë mbërritur para Prefekturës, ku ndodhet një numër i madh banorësh që po aplikojnë për grantin e rindërt

Me dhjetëra qytetarë nga Durrësi janë mbledhur në dyert e Prefekturës për të aplikuar për përfitimin e grantit të rindërtimit për banesat

Ministria e Shëndetësisë raporton se situata në Spitalin Infektiv vazhdon të jetë shumë serioze, ku gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur

Tashmë të gjobiturit për shkelje nga policia rrugore mund t'i paraqesin pretendimet e tyre ose ndryshe ankimimet online, pa qenë nevoja p

Pas një hetimi disamujor, finalizohet operacioni policor i koduar "Danubi", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndi