Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

E diela e qytetarëve të Durrësit mes trafikut të rënduar (VIDEO)

07/03/2021 - 14:23

Koha e mirë dhe dita e pushimit kanë krijuar trafik të rënduar në rrugët e Durrësit, sidomos në akset “Egnatia” dhe “Taulantia”.

Për të shfrytëzuar rrezet e diellit dhe shijuar një kafe buzë detit, më mijëra qytetarë janë drejtuar tek shëtitorja “Taulantia” dhe zona e Currilave.

Por siç shihet nga pamjet filmike, drejtuesit e mjeteve janë detyruar të qëndrojnë të bllokuar në trafik për minuta të tëra.

Megjithëse u premtua se nënkalimi tek “Veliera” do të lehtësonte trafikun në këtë aks, që përshkohet çdo ditë nga mijëra automjete, pamjet nuk kanë nevojë për shumë koment.

Minutat që mund t’i shpenzonin në destinacionin e preferuar, qytetarët detyrohen t’i kalojnë të bllokuar në trafik.

Dhe jemi vetëm në javën e parë të muajit mars, sepse me afrimin e sezonit turistik, situata mund të përkeqësohet edhe më shumë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në zgjedhjet e 25 prillit do të angazhohen 7500 efektivë të policisë, të cilët në të gjithë vendin do të kujdesen për mbarëvajtjen e proc

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.