E diela në Durrësin e karantinuar plotësisht... (VIDEO)

29/03/2020 - 13:25

Për të dytën javë radhazi, e diela është ditë pushimi total në të gjithë Shqipërinë.

Asgjë nuk është e hapur dhe njerëzit e kanë katergorikisht të ndaluar të dalin në rrugë që prej orës 13:00 të së shtunës.

Në Durrësin e ngrohur sot nga moti, panorama është krejtësisht e qetë.

“DurrësLajm” ka filmuar në disa prej akseve kryesore të qytetit, ku mbizotëron vetëm qetësia dhe zbrazëtia.

Për më shumë ndiqni pamjet më poshtë, që s’kanë nevojë për koment.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.