E diela plot diell tejmbush “Vollgën” e lokalet e Durrësit (VIDEO)

22/11/2020 - 14:49

E diela plot diell ka mbushur plot sot shëtitoren “Taulantia” dhe lokalet e restorantet e Durrësit.

Pas të shtunës së zymtë e të ftohtë, dita e fundit e fundjavës ka nxjerrë bregu detit me dhjetëra durrsakë e familjarë për të pushuar.

Pavarësisht stiuatës së vështirë me numrat gjithnjë e në rritje të të infektuarve me Covid-19, durrsakët nuk lënë pa i shfrytëzuar ditë si kjo.

Shumë me maska mbrojtëse, e sakaq shumë të tjerë jo, të gjithë shijuan këtë fund vjeshte për të marrë rrezet e ngrohta.

Edhe trafiku është paraqitur tejet i rënduar në zonën e Vollgës deri në Currila, po ashtu edhe në rrugën e Plazhit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar.

Mjekja pediatre, Gjerogjina Kuli-Lito e ftuar në emisionin ‘”Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar detaje nga vdekja e fëmijë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se ka kaluar koronavirusin pa asnjë simptomë.

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko