E hëna nis me reshje të dendura në Durrës, vështirësi në rrugë (FOTO+VIDEO)

04/11/2019 - 07:38

Ashtu siç ishte parashikuar, dita e hënë ka nisur me reshje të dendura shiu. Në qytetin e Durrësit reshjet e shiut kanë filluar të krijojnë vështirësitë e para në qarkullim, ndërkohë që edhe trafiku po paraqitet i rënduar në nyjat kyçe të qytetit.

Sipas IGJEUM, sot nuk parashikohet përmbytje në qarkun e Durrësit, por qarqet më të rrezikuara janë Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër.

Intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjate pjesës së parë të ditës dhe zvogëlohet gradualisht gjatë pjesës së dytë të saj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

22 të arrestuar, janë ndaluar 3 shtetas të shpallur në kërkim, janë proceduar penalisht 7 shtetas, si dhe janë shpallur në kërkim 4 shtet

Një vit mbas tërmetit të 21 shtatorit ka përfunduar në bashkinë e Durrësit rindërtimi i banesave individuale të shkatërruara nga ky tërme

Një djalë i ri nga Shkallnuri i Durrësit i ka dhënë fund jetës sot duke u vetëvarur në banesë.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Të hënën mbushet plot një vit nga tërmeti me magnitudë 5.8 Rihter, i cili shkaktoi në Durrës dëme materiale që në atë kohë u vlerësuan në

Java e ardhshme pritet të sjelljë ulje temperaturash në të gjithë territorin në të dyja ekstremet.

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kryer sot për herë të parë një procedurë për shembjen e një godinë 13 katëshe në Durrë

Shpërthimet e forta të komanduara, të regjistruara rreth orës 16.30, shembën muret e brendshme të pallatit 13 katësh në lagjen nr.17 në D

Shpërthime të njëpasnjëshme janë ndjerë në të gjithë Durrësin vetëm pak minuta më parë.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e Covid-19 në vend.