E kapin duke pirë kafe, arrestohet autori i grabitjes me plagosje në Durrës

15/02/2020 - 22:10

Është arrestuar autori i grabitjes së ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Elbasanit, Astrit Thaçi i cili është kapur në Yzberisht të Tiranës.

Autori i grabitjes së argjendarisë është po ashtu edhe autori i tentativës për grabitje në zonën e Durrësit, ku si pasojë mbeti i plagosur i zoti i shtëpisë.

Ai në momentin që është arrestuar ka qenë duke pirë kafe në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Ndërkohë në operacionin e arrestimit të tij kanë marrë pjesë Forcat Operacionale si dhe Hetimi i Krimeve në Durrës.

Grabitja e argjendarisë në  Elbasan nga Astrit Thaçi ndodhi rreth orës 12:30, ku ai nën kërcënimin e një pistolete ka mundur të marrë një sasi të konsiderueshme florinjsh dhe parash. Në vendin  në lagjen “Aqif Pasha” e ngjarjes është gjetur edhe pistoleta me të cilën i arrestuari kreu grabitjen.

Ndërkohë rezulton që i arrestuari është autori edhe i grabitjes me pasojë plagosjen rreth një javë më parë në Durrës. Astrit Thaçi tentoi të hynte për të grabitur në një banesë në lagjen nr.13 po ky i fundit është pikasur nga i zoti i shtëpisë i cili është përpjekur ta ndalojë. Në këtë moment grabitësi ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar mbi të zotin e shtëpisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

I ftuar sonte në emisionin “Opinion”, Administratori  i OSHEE-së Adrian Çela deklaroi se nga vendimi për faljen e kamatëvonesave përfitoj

Ndërsa paketa ekonomike lidhur me situatën koronavirus ka nisur tashmë të aplikohet, duket se një kategori e caktuar qytetarësh janë ende

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana, shprehet permes nje postimi në rrjete sociale se sot janë ndarë ndihmat ekonomike për familjet në

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, është kundër lehtësimit të masave kundër koronavirusit, teksa shprehet se një vendim i tillë është i par

Të rinjtë e FRPD Durrës kanë dhuruar gjak ditën e sotme për t'u ardhur në ndihmë të sëmurëve talasemik.

Një grupim biznesmenësh durrsakë ka nisur sot shpërndarjen e pakove të para me ndihma ushqimore për familjet në nevojë.

Vendi fqinjë, Itali, regjistroi sot 610 viktima nga koronavirusi, ndërsa numri total ka arritur në 18.279.

Një paciente 72 vjeçare nga Tirana, me inicialet V.S., ka ndërruar jetë pasditen e sotme në spitalin infektiv në QSUT, e konfirmuar me CO

Foto-reportazhi i Rojterit (Reuters), që po bën xhiron në mediat botërore, por në ato shqiptare (përjashtuar dy portalet e Durrësit) mbah