E motra i vdiq 5 ditë pas dasmës, i vëllai: E besoj autopsinë

27/01/2020 - 21:29

Pas një peripecie jo të pakët, Mjekësia Ligjore ka bërë publike autopsinë për vdekjen e 19 vjeçares, Rezarta Hajdari, e cila humbi jetën në muajin dhjetor në fshatin Xhyrë, në shtratin martesor vetëm 5 ditë pasi ishte martuar me Olsi Hajdarin.

Autopsia, e cila i është dërguar edhe Prokurorisë Elbasan, ka konstatuar ashtu sikundër dyshohej helmimin nga monoksidi i karbonit i lëshuar nga mangalli me prush që çifti i bashkëshortëve kishin vendosur në dhomën e gjumit për t'u ngrohur.

Në fillim ky version nuk u besua nga familjarët, të cilët akuzuan Olsi Hajdarin se kishte helmuar të afërmen e tyre.

Madje familja e Olsit Hajdarit nuk u pranua as në ceremoninë e lamtumirës së Rezarta Hajdarit, ndërkohë që vetë bashkëshorti po luftonte me vdekjen.

Por pas daljes së autopsisë familjarët e Rezarta Hajdarit duket se i kanë ulur gjakrat. Ata kanë pranuar rezultatet e autopsisë duke lënë të kuptohet që nuk do të ketë hakmarrje.

Në një lidhje telefonike për Report Tv, vëllai i 19-vjeçares, Reshit Xibraku është shprehur se është dakord me ekspertizën e bërë nga mjekët dhe se nuk ka më dyshime për vdekjen e motrës së tij.

"Analizat i mora. Jo nuk kam asgjë për të thënë. E pranoj se është helmuar nga mangalli." është shprehur ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania ‘Durrës Container Terminal’ Sha dhe investitorë të tjerë në koncesionin e përpunimit të kontejnerëve në portin e Durrësit, kanë

Policia e Tiranës ka shoqëruar këtë pasdite një grup besimtarësh myslimanë, pasi kishte informacione se do të protestonin para Kryeminist

Sipas sizmiologëve, lëkundjet sizmike të ditëve të fundit nuk duhet të jenë motiv për frikë apo panik në rradhët e qytetarëve.

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka dërguar shkresë zyrtare 5 prefekturave pasi në veri-perëndim dhe në jug të vendit priten stuhi

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

61-vjeçari Gëzim Dervishi, pronari i çerdhes private "Kënaqësia" në Durrës i proceduar penalisht nga policia për dhunimin e të miturës 2-

Nga 22 deri më 25 shtator 2020, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi një kurs për hetimin e drogës, për 15 oficerë policie nga strukt

Vijon në të gjithë vendin, zbatimi i detyrave të përcaktuara në Planin e Masave për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale, k

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Një fëmijë 18-muajshe është dhunuar fizikisht në një prej kopshteve private në lagjen periferike numër 8 , “Çezma e Ferrës” në Durrës të