Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

E rëndë/ 2 vëllezër ndërrojnë jetë nga koronavirusi brenda 24 orëve

26/02/2021 - 22:25

Dy vëllezër nga Mati kanë ndërruar jetë në një kohë jo më të gjatë se 24 orë. Fatmir dhe Luan Domi, përkatësisht 60 dhe 55 vjeç kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid, duke shkaktuar një dhimbje të dyfishtë tek familjet respektive.

Lajmi bëhet i ditur nga djali i njërit prej viktimave, i cili pasi lajmëroi fillimisht vdekjen e xhaxhait një ditë më parë, sot njoftoi edhe vdekjen e babait.

“Me hidherim te thelle njoftoj vdekjen e Babait tim Fatmirit 60 vjec, i cili nderroi jete sot per shkak te ketij virusi te pabese. Humbja e Fatmirit ishte nje goditje e forte dhe e papritur per femijet, bashkeshorten, mua, te afermve dhe miqve.

Pritja behet nga ora 9-13 te lokali “Stafasani” Burrel dhe varrimi ne fshatin Baterr e Vogel. Miqte, te afermit jane te mirekuptuar per shkak te situates edhe per mosmarrjen pjese ne kete ceremoni mortore.

Me shume respekt”, shkruan Ibrahim Domi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte