E veshur kuq e zi, kryebashkiakja Sako në “Air Albania Stadium” në mbështetje të Kombëtares

17/11/2019 - 20:41

Kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako do të përjetojë nga afër emocionet e përballjes se Kombëtares shqiptare me Francën, e cila do të luhet në orën 20:45.

Përmes një postimi në Facebook, Sako ka zbuluar se ndodhet në "Air Albania Stadium", e shoqëruar nga ambasadorja franceze në vendin tonë, Christina Vasak.

"Bashkë me Ambasadoren e Francës në vendin tonë, Vasac, për të ndjekur djemtë kuqezi që rikthehen në "Wembley" -n shqiptar. Sot të gjithë prozhektorët janë kthyer në stadiumin e ri modern. Forca shqiponjat kuqezi!  #perjetekuqezi#airalbaniastadium", shkruan Sako.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon n

Kjo fundjavë u mbyll me mot të paqëndrueshëm, me vranësira e reshje të dobëta shiu, ndërsa java që vjen do të na rikthejë sërish diellin.

Vidhte makina luksoze në Elbasan dhe i çonte në Durrës, prangoset nga Policia Rrugore.

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me rastin e pak minutave më parë, kur veriu i vendit u godit nga dy tërmete, një në Kukës dhe

Një tërmet ka goditur sot Kukësin, me një magnitudë 4.5 të shkallës rihter.

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka vijuar me kontrollin e lokaleve për zbatimin e ligjit anti-duhan.

Një automjet ‘Range Rover’ është gjetur i djegur në Shkallnur të Durrësit.

Digjet gjatë natës një automjet në qytetin e Lezhës.

Policia Rrugore njofton se ka shtuar kontrollet për shoferët që nuk zbatojnërregullat e qarkullimit rrugor.

Shqipëria mban rekordin në Ballkanin Perëndimor dhe renditet ndër vendet me numrin më të lartë për sa i përket individëve të dënuar për v