E zhdukur prej 8 ditësh, babai i 19-vjeçares ka një apel të dëshpëruar: Lëreni të kthehet

22/10/2020 - 19:11

“Lëreni vajzën tonë të kthehet në shtëpi dhe gjithçka do të jetë si më parë”, ky është apeli i babait të 19-vjeçares shqiptare Artemis Vasili, i cili është injoruar për më shumë se një javë, kur edhe është zhdukur vajza e tij.

“Ne jemi zgjuar, shikojmë nëpër male nuk mbyllim dot sytë”, u shpreh ai i trishtuar, ndërsa kujton edhe çastet e fundit para se vajza të humbiste gjurmët.

Ai tregon se 19-vjeçarja u largua nga shtëpia të premten për të shkuar në një intervistë për punë, në një dyqan lodrash për fëmijë dhe që nga ajo kohë ata nuk kanë asnjë informacion për të.

Ai ka zbuluar se “personi i fundit që e pa atë ishte dhëndri im, burri i vajzës. Ajo ishte me një mik”. Se cili ishte miku që shoqërohej Artemis në ato momente ende nuk është zbuluar ndërsa policia vijon hetimet, bazuar në dëshmitë e dhëna edhe nga qytetarët që e kishin parë vajzën në Athinë, në një gjendje të rënduar psikologjike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar.

Mjekja pediatre, Gjerogjina Kuli-Lito e ftuar në emisionin ‘”Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar detaje nga vdekja e fëmijë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se ka kaluar koronavirusin pa asnjë simptomë.

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko