Ecën indietro në autostradën Durrës-Tiranë, përplas rëndë këmbësorin që priste furgonin

14/01/2018 - 14:03

Foto ilustruese

Një person që po priste në autostradë furgonat e rastit për të udhëtuar nga Durrësi në Tiranë, është aksidentuar nga një makinë që po ecte indietro.

Aksidenti ka ndodhur të mërkurën më datë 10 janar, në autostradë te mbikalimi i Sukthit, ndërsa ngjarja është kallëzuar një ditë më parë në komisariatin e policisë.

Shtetasi Th.P., vjeç 78, banues në Tiranë, kallëzon se më datë 10.01.2018, duke pritur furgonin për të shkuar në Tiranë, një mjet duke ecur indietro e ka aksidentuar. Pasi e ka përplasur të moshuarin, drejtuesi i mjetit jo vetëm që nuk i ka dhënë ndihmën e parë, por është larguar menjëherë.

I dëmtuari është transportuar me urgjencë në spital ku dhe aktualisht ndodhet i shtruar nën kujdesin e mjekëve.

Sakaq, blutë e Durrësit po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E diel, 21 tetor: Moti do të vijojë me vranësirave mesatare deri të dendura, të cilat në zonat malore do të shoqërohen m

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë zonën kodrinore në fshatin Kuraten, në zonën e Ishmit.

Eliza është 6 vjeç. Deti e mahnit, po rrallë e sheh. Vjen shpesh në qytet, për të shoqëruar të ëmën nëpër seanca gjyqësore.

Ashtu si shumë qytetarë të Durrësit që ndeshen çdo ditë me pamjen e shëmtuar që ka lënë pas ndërprerja e punimeve në sheshin “Veliera”, m

Sali Lushaj dhe bashkëshortja e tij Shpresa, kanë rrëfyer sot, për emisionin “Kjo javë” në TV “News 24”, se si e mësuan arrestimin e djal

Anijet e flotës së peshkimit në Durrës po mbyten një e pas një, dhe armatorët durrsakë prej vitesh i janë druajtur këtij problemi.

Franco Frattini, ish ministri italian i Punëve të Jashtme të Italisë, e kishte vizituar Tiranën për herë të fundit në vitin 2013.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar homologun e tij në Maqedoni për votimin e ndryshimin të emrit, një ditë më parë në parlament. 

Mbrëmjen e kaluar, persona ende të paidentifikuar, kanë hedhur dhe djegur mbeturina në zonën e Shkozetit, pranë kolegjit privat.

Sipas MeteoAlb, gjatë ditës së sotme parashikohen alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta të cilat mbeten dominante deri në mesdi