Edhe Forcat Detare në Durrës, në vijën e parë të luftës ndaj Covid-19 (FOTO)

30/03/2020 - 16:59

Në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit, jo vetëm në vendin tonë, por në mbarë botën, janë: mjekët, infermierët, zjarrfikësit, policët dhe gjithë shërbimet shtetërore që janë pjesë kyçe në angazhimin dhe zbatimin e masave për parandalimin e COVID-19.

Këtu nuk bëjnë përjashtim edhe efektivët e Forcës Detare, të cilët janë angazhuar në terren si pjesë e patrullimit në komunitet.

Zëvendëskomandanti i Forcës Detare, kapiten i rangut të Parë, Artur Meçollari, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se në sajë edhe të bashkëpunimit shumë të mirë me Drejtorinë e Policisë të Qarkut Durrës, kryerja e detyrës po bëhet me përkushtim dhe etikë në këtë luftë të përditshme me koronavirusin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr ku janë përfshirë 3 persona ka ndodhur para pak minutash në Durrës. Sipas informacioneve paraprake policore, një person ka mbet

Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka është shprehur se policia e shtetit falsifikon dhe sajon raportet.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka kujtuar sërish të gjithë qytetarët se duke fil

Operatori i Sistemt të Transmetimit njofton banorët e Durrësit dhe Shijakut që të hënën dhe të mërkurën për 4 orë ( 09:00-13:00) do ketë

Ministri i mjedisit dhe turizmit Bendi Klosi gjatë një takimi me hotelieret e Vlorës ka bërë me dije se 15 nëntori do të shënojë fundin e

Me lehtësimin e masave kufizuese për lëvizjen e lirë të mjeteve dhe këmbësorëve janë rikthyer edhe rreziqet që u kanosen përdoruesve të r

Ditën e parë të javës së ardhshme, që përkon edhe me nisjen e muajit qershor, thuajse të gjitha bizneset do të jenë të hapura, madje edhe

Në një dalje për mediat, Genta Qirjako nga Instituti i Shëndetit Publik ka sqaruar në lidhje me ndërrimin e jetës së një 82-vjeçare në sp

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 225 qytetarë si të dyshuar të prekur me Covid19 dhe janë konfirmuar 15 raste pozitive.

Në qytetin e Durrësit janë disa pallate që janë shembur dhe të tjerë që presin të shemben, pasi rezultojnë me dëmtime të rënda, të shkakt