Ekzekutimi i Bardhit në Durrës, disa të shoqëruar, policia kërkon ndihmë nga Italia

02/08/2019 - 14:46

Policia e Durrësit ka shoqëruar 8 persona, të cilët janë marrë në pyetje për llogari të hetimeve të nisura për ekzekutimin e 40-vjeçarit Feriz Bardhi.

Pista kryesore e vrasjes që po shqyrtohet është ajo për përfshirje në trafik droge jashtë dhe brenda vendit.

Dyshohet që vrasja të jetë bërë nga njerëz me pagesë e profesionistë, pasi autorët nuk kanë lënë gjurmë të rëndësishme për identifikim.

Policia shqiptare ka kërkuar edhe ndihmën e policisë italiane për aktivitetin e tij në Itali, pasi 40-vjeçari jetonte mes Shqipërisë dhe Italisë, e pjesën më të madhe të kohës qëndronte në vendin fqinj.,

Feriz Bardhi është qëlluar për vdekje me breshëri automatiku mesditën e së enjtes në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 18 pranë Kryqit të Kuq rreth orës 12:55.

Bardhi u qëllua me armë zjarri tip automatik në derë të shtëpisë, ku edhe pse u dërgua me shpejtësi i plagosur në spital, nuk mundi që të mbijetonte. 40-vjeçari nga Shën Vlashi, baba i dy fëmijëve, dyshohej se ishte i përfshirë në grupe kriminale që ushtrojnë aktivitetin e trafikimit të kokainës.

Bardhi rezulton se në vitin 2012 është arrestuar nga Policia italiane në Askoli, ku u kap me kokainë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Ministrave liroi nga detyra zëvendësministren e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ikonomi.

Diskutimi mbi efektin mbrojtës të maskës përballë Covid 19 vijon të jetë prezent.

Tani që kanë mbetur vetëm dy javë deri në zgjedhjet presidenciale, shqiptaro-amerikanët e shohin veten si një kategori votuesish që në sh

Ashtu si në të gjithë vendin, edhe në Durrës shifrat e të prekurve me Covid-19 kanë shënuar një rritje të ndjeshme.

Zëvendësministrja e Financave, Belinda Ikonomi është liruar nga detyra në mbledhjen e sotme të qeverisë. 

Prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj është shkarkuar nga detyra këtë të mërkurë.

Ditën e sotme, Bashkimi Europian ka ndarë çmimet për gazetarinë investigative në Shqipëri, për vitin 2019.

Thirrjes së Kryetarit të Bashkisë, Elton Arbana për t'iu bashkuar të rinjve vullnetarë i janë përgjigjur shumë nxënës dhe studentë të Shi

Edhe gjatë 24 orëve të fundit, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse edhe në or

Vazhdon numri i lartë i infektimeve në vend, Ministria e Shëndetësisë njofton se jane regjistruar 297 raste të reja dhe 4 humbje jete në