Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Ekzekutimi mafioz i Behar Sofisë, familjarët: Doli të pinte kafe, nuk do takonte njeri

26/02/2021 - 09:34

Zbardhen detaje të reja nga vrasja e Behar Sofisë, ngjarje e ndodhur mëngjesin e djeshëm në afërsi të Piramidës në Tiranë.

Familjarët e 66-vjeçarit kanë thënë para hetuesve se ai kishte dalë për të pirë kafe dhe për të blerë diçka e më pas do të kthehej në banesë, duke mohuar që Sofia të ketë pasur në plan të takonte ndonjë person dje.

"Behari doli të pinte kafe, më pas do të blinte diçka dhe do të kthehej në banesë. Behari, kur doli, nuk na tha se do të takonte njeri", mësohet të kenë thënë familjarët.

Po ashtu bëhet me dije se policia ka sekuestruar dhe telefonin e viktimës dhe nga këqyrja nuk është gjetur ndonjë bisedë e dyshimtë apo ndonjë kërcënim. Edhe familjarët e tij mohojnë që viktima të ketë pasur konflikte ditët e fundit.

Deri tani lidhue me vrasjen mafioze të biznesmenit 66-vjeçar janë të shoqëruar të paktën 10 persona, të gjithë familjarë dhe të afërm të viktimës dhe asnjë person i dyshuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte