Emërohet drejtori i ALUIZNI-t në Durrës

06/12/2017 - 11:29

   Arben Isaku, sekretari organizativ i PS-së Durrësit, pritet të emërohet drejtor i një prej institucioneve kryesore në qytetin bregdetar.

Burimet nga PS kanë saktësuar për DurrësLajm se Isaku është emri që gëzon mbështetjen e PS-ë së Durrësit për të zëvendësuar në këtë detyrë Flamur Gjuzin.

Isaku ka mbajtur gjatë kësaj periudhe edhe detyrën e shefit të kabinetit në institucionin e Këshillit të Qarkut.

Isaku pritet të marrë zyrtarisht postin e njërit prej institucioneve më të rëndësishme në Durrës.

Ish-drejtori Flamur Gjuzi do të mbahet mend në këtë drejtori për reformat që aplikoi në këtë institucion, numrin e lartë të shtëpive të legalizuara në rang qarku, si dhe një nga drejtorët më të suksesshëm të qeverisë Rama 1.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

34 persona janë nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda si të dyshuar se financojnë terrorizmin.

6.9 milion turistë kanë hyrë këtë sezon veror në Shqipëri ose 19 %  më shumë se në vitin paraardhës.

Zv/ministri i Arsimit Ervin Demo, ka reaguar pas akuzave për plagjiaturë nga pedagogu dhe shkencëtari Taulant Muka.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe sinjalizimeve në

Policia Bashkiake e Durrësit, duke i dhënë zgjidhje të njëpasnjëshme problemeve të ndryshme që kanë qytetarët, këtë të premte është ndalu

"Hakmarrje 24 orëshe", e quan Shpresa Lushaj arrestimin e të birit, Stresi dy ditë më parë në një hotel në zonën e Linzës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta, por vranësira më të shpeshta paraqiten në zonat malore, kryesis

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi dje, rritje pagash për arsimtarët, infermierët dhe ushtarakët pas 1 prillit 2019.