EMRAT/ 20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit

24/11/2020 - 21:45

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit. Në faqen e pushtetit vendor janë publikuar emrat e 20 kandidatëve që më datë 4 dhjetor do t’i nënshtrohen konkurimit me shkrim dhe intervistës së strukturuar me gojë.

Këta kandidatë konkurojnë për një nga vendet e mëposhtme të punës:

 • “Pergjegjes” në Sektorin e Planifikimit dhe Kontrollit te Zbatimit te lejeve prane Drejtorisë se Planifikimit dhe Kontrollit te Zhvillimit te Territorit pranë Bashkisë Durres
 • “Inspektor" – në Sektorin e Kontrollit te Taksave dhe Tarifave Vendore , Drejtoria e Taksave dhe Tarifave Vendore , Drejtoria e Pergjithshme e Menaxhimit Financiar prane Bashkise Durres
 • “Inspektor" –në Lagjen nr.3 pranë Bashkisë Durrës
 • “Specialist" –në Qendren Ekonomike te Arsimit, Drejtoria e Arsim Kultures Rinise Sporteve dhe Komuniteteve Fetare pranë Bashkisë Durrës

Ndërkohë lista e konkurentëve të përzgjedhur për të kaluar në fazën e dytë në kategorinë ekzekutive dhe kategorinë e mesme drejtuese është si më poshtë:

 1. Ada Tushaj
 2. Agim Golemi
 3. Bianka Skorja
 4. Blerta Alizoti
 5. Debora Demuҫaj
 6. Drita Çuni
 7. Eglantina Qemali
 8. Elinda Myzeqari Brahimi
 9. Elton Zorba
 10. Ergisa Doko
 11. Ermal Lama
 12. Eulin Koҫiaj
 13. Fabio Ibrahimi
 14. Gazmir Dauti
 15. Ilda Gjyli
 16. Kreshnik Maҫi
 17. Ondis Prifti
 18. Ornela Xhanari
 19. Silvana Lama
 20. Soren Dedja

"Konkurimi me shkrim do të zhvillohet në datën 04.12.2020, ora 1100, pranë Bashkisë.

Intervista e strukturuar me gojë do të zhvillohet në orën 13.00.

Rezultatet e konkurimit do të dalin më datë 09.12.2020.

Në zbatim të masave kundër covid-19, konkurentët do te ndahen në dy grupe në salla të ndryshme",- njofton bashkia e Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin.

Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në drejtim të

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë

Kryebashkiakja në detyrë e Durrësit, Emiriana Sako, ka njoftuar me anë të një postimi në rrjete sociale se ka nisur vlerësimi i dëmeve që

Ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë janë miratuar disa vendime, mes të cilëve edhe për rekrutimet në administratë.

Dekani i Fakultetit të Biznesit në UAMD, Shkëlqim Fortuzi, ka denoncuar në rrjete sociale atë që ai i konsideron gjoba për biznesin e vog

Një pjesë të konsiderueshme të buxhetit të këtij viti, bashkia e Durrësit e ka planifikuar për ta përdorur për rikonstruksionin e akseve

Tirana International Airport (TIA) ka bërë me dije uljen e tarifës së pasagjerit dhe ka informuar gjithashtu edhe një plan investimesh në