EMRAT/ KLP nis transferimet e prokurorëve pas shkrirjes së Krimeve të Rënda

12/12/2019 - 13:26

Këshilli i Lartë i Prokurorisë  ka miratuar sot transferimet e prokurorëve të Krimeve të Rënda. Kështu, shefja e Krimeve të Rënda, Donika Prela është caktuar përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së Parë të Tiranë, së bashku me 10 prokurorë  të tjerë, mes tyre emra të njohur për publikun si Besim Hajdarmataj, Manjola Kajana, Elizabeta Imeraj, Vladimir Maraj etj.

Gjithashtu është miratuar me 11 vota pro, projekt-akti për caktimin e përkohshëm tё prokurores Arta Marku si prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë. Ky vendimi hyn në fuqi me datën 1 Janar të vitit 2020.

Lista e prokurorëve të transferuar pas ‘shkrirjes’ së Krimeve të Rënda në Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda, janë si vijon:

-Blerim Tominaj

-Besim Hajdarmataj

-Doloreza Musabelliu

-Arens Çela

-Artan Bajrami

-Eugen Beçi

-Elisabeta Imeraj

-Manjola Kajana

-Përparim Kulluri

-Vladimir Mara

-Sonila Muhametaj

-Pranvera Pustina.

Lista e prokurorëve të transferuar në rrethe:

-Blerim Tominaj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Arens Çela, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Besim Hajdarmataj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Elisabeta Imeraj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Doloreza Musabelliu, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Vladimir Mara, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Manjola Kajana, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Sonila Muhametaj, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Artan Bajrami, në Prokurorinë e Apelit Tiranë

-Pranvera Pustina, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë

-Eugen Beci, në Prokurorinë e Shkallës së Parë, Korçë

-Përparim Kulluri, në Prokurorinë e Shkallës së Parë Shkodër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme do të mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët në bregdet, por në zonat e ulëta dhe malore do të ketë kthjellime dhe vranë

Bashkia e Durrësit ka publikuar emrat e fituesve të konkurseve për plotësimin e vakancave në 10 vende të lira pune, kryesisht si speciali

Deri ne datën 26 nëntor 2019 kur gjatë tërmetit që u mori jetën 51 qytetarëve dhe u shpallën te pabanueshëm qindra objekte, kjo godinë is

Specialisti civil pranë Forcës Detare në Plepa, Shefqet Kërcelli, përmes një postimi në Facebook, ka hedhur dritë mbi historinë 40-vjeçar

Mejte Shera, nëna e dy vëllezërve që vranë Abdulla Budllën, ka treguar para policisë se si një lidhje intime që ajo kishte me 71-vjeçarin

Mjeku Pëllumb Pipero gjatë një interviste televizive në abc neës, bëri të ditur se shifrta e rasteve aktive në vend duhet të jenë 2 apo 3

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, fiton betejën dhe shërohet nga koronavirusi.

Pas reagimit zyrtar të ambasadës amerikane mbi veprimtarinë e SPAK dhe Policisë, ku theksohej se këto institucione nuk mund të shantazhoh

Ambasada amerikane në Tiranë, thotë se SPAK duhet të lejohet të bëjë punën pa kërcënime dhe kanosje, pavarësisht kush është i pandehur.

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja makabre në Pogradec, ku Olsi Çekiçi vrau nënën e tij.