EMRAT/ Morën ryshfet 100 mijë lekë në lokalin në Durrës, shkarkohen 2 inspektorët e AKU-së

24/09/2018 - 21:36

   Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar menjëherë pas denoncimit nga emisioni investigativ “Fiks Fare” se dy inspektorë të AKU-së kanë shkelur ligjin e nënpunësit duke marrë ryshfet prej 10 mijë lekë të reja në një subjekt në Durrës.

Me urdher te drejtorit te pergjithshem u pezulluan menjëherë nga detyra

1-Arben Gupi, inspektor OSH, Veterinere
2-Medi Cela, inspektor OSH, Veterinere

AKU inkurajon cdo media, cdo qytetar dhe cdo biznes qe te denoncoje menejhere cdo abuzim me sigurine ushqimore apo autoritetin e inspektorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pas deklaratës së ministrit të Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri se do t’i drejtohej Prokurorisë pas skandalit t

Vera Camaj, mbesa e shkrimtarit Martin Camajt, është bërë sot pjesë e protestës së studentëve që ndodhen para Kryeministrisë.

Senati Akamdemik i Universitetit të Tiranës ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama në lidhje me pikën 4 të nenit 288 për vendosjen e t

Studentët janë në ditën e 8-të protestës, ku kërkojnë me ngulm jo vetëm plotësimin e kërkesave të tyre, por edhe ndërtimin e një Shqipëri

Puna për hapjen e kantierit ku do të zbatohet projekti për zgjerimin e Unazës së Madhe në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogan

Dy nga studentët e proceduar penalisht nga policia nga 25 persona në total, kanë dalë sërish në protestë gjatë ditës së sotme dhe thonë s

Profesori i njohur, Edmond Tupja ka reaguar pas vendimit të Policisë së Shtetit për ta shpallur atë si person që do të procedohet penalis

Shoqata e Inferimierëve në Shqipëri ka paralajmëruar se do zhvillojnë protesta.

Artisti Robert Aliaj ka reaguar pas procedimit penal nga Policia e Tiranës lidhur me protestën e studenteve gjatë ditës së djeshme.

Problemi i ndotjeve të bregdetit të Durrësit nga kanalizimet e ujërave të zeza që derdhen në të, është shtruar për diskutim nga një grup