EMRAT/ Ndryshojnë shefat e policisë në burgje, ja kush vjen në Durrës

09/11/2019 - 13:09

Zbardhet lista e 24 shefave të rinj të policisë në burgjeve, të cilët prej pak ditësh kanë marrë detyrën për të vënë në zbatim masat shtesë për sigurinë në burgje.

Mësohet se këta efektiv i janë nënshtruar një kontrolli të imtësishëm në lidhje me pastërtinë e figurës, pasurisë dhe anës profesionale.

Ata do të zëvendësojnë ish-kolegët e tyre të larguar për shkak të rezultateve të dobëta në punë, ku ishin kapur sende të ndaluara, drogë, telefona dhe kontakte me persona të lidhur me krimin.   

IEVP        Shef policie

 1. Durrës    Gëzim Gjoni
 2. Burrel        Kadri Koxha
 3.  Ali Demi    Mimoza Rumano
 4. Kukës        Mentor Rada
 5. Tepelenë   Het’hem Llapi
 6. Krujë         Lulzim Haxhia
 7. Sarandë    Artur Musta
 8. Kavajë       Mina Velo
 9. Fier           Bashkim  Meçe
 10. Berat         Ilia Papa
 11. Korçë       Altin Gusho
 12. Tropojë   Selim Selimaj
 13. Peqin      Hysni Ndreu
 14. Spitali Burgjeve   Elona Prespa
 15. Jordan Misja   Nikolin Gjonpali
 16. Shkodër    Tofik Sinani
 17. Lezhë       Zydi Katroshi
 18. Vlorë      Lefter Shehu
 19. Lushnjë   Syrja Malasi
 20. Fushë Krujë    Fatos Dosti
 21. Vaqarr          Agim Tafaj
 22. Elbasan      Fatjom Sadiku
 23. Mine Peza   Ferdinand Preçi
 24. Rrogozhinë    Fatmir Kacelli

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa qershori sapo ka nisur, muaji maj përfundoi pa dritë jeshile për kalimin e këstit të pestë të bonusit të qirasë, që e përfitojnë q

“BalkanWeb” ka siguruar dosjen hetimore, ku është dëshmia tronditëse e 15-vjeçares nga Babrruja, e cila ra pre e një abuzimi seksual nga

“Telefonatat e shumta ndaj 127 kishin të njëjtën përgjigje, rrini i qetë në shtëpi se nuk keni asgjë, ndërkohë që digjesha nga temper

Një ditë më parë, zbulimi i një rasti të dyshuar me Covid-19 bëri që në institucionin e Kadastrës të paraqiteshin që herët në mëngjes pun

Në 400 km vijë bregdetare që ka Shqipëria, 12 % prej të cilave janë të menaxhuara, këtë sezon jo të zakontë turistik, ministri i Turizmit

Të gjithë personat, përfshirë edhe ata shqiptarë që do të hyjnë në Kosovë do të vetëizolohen për 7 ditë nëse ata nuk kanë bërë tamponin 4

Pas alarmit të dhënë dje për përhapjen e mundshme të Covid-19 te Kadastra e Durrësit, mëngjesin e sotëm ka nisur kryerja e testit për pun

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra

Nisin hetimet disiplinor për gjyqtaren e rrethit gjyqësor në Krujë, Ekelejda Hoxha.