EMRAT/ Ndryshojnë shefat e policisë në burgje, ja kush vjen në Durrës

09/11/2019 - 13:09

Zbardhet lista e 24 shefave të rinj të policisë në burgjeve, të cilët prej pak ditësh kanë marrë detyrën për të vënë në zbatim masat shtesë për sigurinë në burgje.

Mësohet se këta efektiv i janë nënshtruar një kontrolli të imtësishëm në lidhje me pastërtinë e figurës, pasurisë dhe anës profesionale.

Ata do të zëvendësojnë ish-kolegët e tyre të larguar për shkak të rezultateve të dobëta në punë, ku ishin kapur sende të ndaluara, drogë, telefona dhe kontakte me persona të lidhur me krimin.   

IEVP        Shef policie

 1. Durrës    Gëzim Gjoni
 2. Burrel        Kadri Koxha
 3.  Ali Demi    Mimoza Rumano
 4. Kukës        Mentor Rada
 5. Tepelenë   Het’hem Llapi
 6. Krujë         Lulzim Haxhia
 7. Sarandë    Artur Musta
 8. Kavajë       Mina Velo
 9. Fier           Bashkim  Meçe
 10. Berat         Ilia Papa
 11. Korçë       Altin Gusho
 12. Tropojë   Selim Selimaj
 13. Peqin      Hysni Ndreu
 14. Spitali Burgjeve   Elona Prespa
 15. Jordan Misja   Nikolin Gjonpali
 16. Shkodër    Tofik Sinani
 17. Lezhë       Zydi Katroshi
 18. Vlorë      Lefter Shehu
 19. Lushnjë   Syrja Malasi
 20. Fushë Krujë    Fatos Dosti
 21. Vaqarr          Agim Tafaj
 22. Elbasan      Fatjom Sadiku
 23. Mine Peza   Ferdinand Preçi
 24. Rrogozhinë    Fatmir Kacelli

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre anëtarët e këshillit të Autoritetit të Mediave Audiovizive kanë votuar kundër  kalimit në Kuvend të projektligjit “Për shërbimet e me

Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dh

Burime të rezervuara tregojnë se përveç ambasadorit të OSBE, Bern Borchardt, i cili u shpall person non grata prej Presidentit Meta, mëso

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie.

18 ditë pas atentatit që e la të plagosur është larguar drejt shtëpisë së tij, shtetasi Aleksandër Laho, i njohur ndryshe si "Rrumi".

Tashmë është hapur gara për pozicionin e kryeprokurorit të Shqipërisë.

Mëngjesin e sotëm, 11-vjeçari Alvin Berisha, i shoqëruar nga babai Afrimi e familjarët e tij, ka nisur vizitat mjekësore në spitalin e Le

Objektet e zbuluara në ujrat detare pranë Durrësit së shpejti do të vendosen së bashku në Muzeun Arkeologjik, i cili kohët e fundit ka ma

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 33-vjeçaren, Amarilda Leka e cila përmes mashtrimit arriti t'i merrte 50 mijë euro një të dënuari për v

SHCBA ka nisur verifikimet për disa punonjës policie pasi dyshohet se kanë dekonspiruar aksionin për arrestimin e ish kryebashkiakut të V