EMRAT/ Sot masa e sigurisë për 30 nga 115 të arrestuarit për bastet

23/02/2020 - 11:51

Gjykata e Tiranës pritet të japë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit "Fati i lojrave". 24 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë dhe 2 janë shpallur në kërkim

Janë sekuestruar 172 milion lekë të vjetra kompjutera  të lojërave të fatit, dhjetëra aparatë celular e aksesorë të tjerë që shërbenin për organizimin dhe implementimin e këtij aktiviteti kriminal.

Operacioni u ndërmor në 8 qarqe të vendit, Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Korçë, Lezhë e Shkodër.

Në Tiranë dhe në qarqe u ushtruan 486 kontrolle në lokale dhe ambiente që dyshohej se zhvillohej kjo veprimtari kriminale.

Në Tiranë janë arrestuar 84 administratorë dhe menaxherë të lokaleve ku organizonin lojërat e fatit dhe kishin vënë në dispozicion të ambienteve për zhvillimin e këtij aktiviteti të paligjshëm.

Trupi gjykues pritet të japë masën e sigurisë për personat si më poshtë:

-Amarildo Kallallari

-Erjon Muja

-Axhildo Kashari

-Igli Oboni

-Taulant Preçi

-Isuf Tato

-Denis Hysko

-Krejstjano Jaiçari

-Arjan Tasellari

-Erjon Kreka

-Drini Gora

-Igli Spaholli

-Redinel Hamolli

-Ledion Aliçka

-Klevis Dedja

-Edrian Myftari

-Sokol Myftari

-Endrit Osmanaj

-Dritan Dema

-Gerald Frroku

-Samuel Buziu

-Mario Ylli

-Ilirjan Mustafa

-Ali Çaushi

-Klajdi Kuqo

-Kostandin Delilaj

-Enes Saliaj

-Julian Kasaj

-Elvis Brahimi

-Melazim Hykaj

-Romir Hamitaj

-Klajdi Toska

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Eugena Tomini, shefe e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik thotë se Shqipëria është në nivelin e mesatares së Evropës sa i t

Ornela Gelaj është një nga mjeket shqiptare që shkoi në Itali me grupin e 30 mjekëve dhe infermierëve nga Shqipëria për të kontribuar në

Karantina si pasojë e përhapjes së koronavirusit ka bërë që të ulet ndjeshëm krimi në vend.

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Shqipëri, Raul Gonzales, në një intervistë me gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, thot

Ndalesa e sotme e “Koncert në karantinë” në Durrës ishte lagjja nr.5, tek ish-befotrofi.

Auron Tare ka reaguar sërish sot në lidhje me incidentin e ndodhur në Portin e Durrësit, ku nuk u lejua që të akorohej një jaht luksoz.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në lidhje me testimin e CoVid-19, deklaroi se strategjia e testimit ve

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim iu ka bërë thirrje liderëve kryesorë politikë në vend, presidentit Meta, kryeministrit Rama dhe

Ndonëse vendi ynë po përballet me momente të vështira për shkak të koronavirusit, dhuna në familje vazhdon të jetë fenomen shqetësues në

Nuk ka të ndalur dhuna në familjet durrsake. Një grua nënë e dy fëmijëve të mitur është dhunuar nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj.